Сьогодні почалося обговорення щодо перейменування двох вулиць у Ковелі
На обговорення громади вносяться питання про перейменування вулиці Мечникова на вулицю Валерія Гонти та провулка Тараса Шевченка на вулицю Алли Полякової
З метою вшанування пам’яті Валерія Гонти та Алли Полякової, на підставі звернень депутатів Ковельської міської ради та Ковельської філії «Союзу Українок», що надійшли на адресу міської ради, на обговорення вноситься питання про перейменування вулиці Мечникова і провулка Тараса Шевченка в місті Ковелі, йдеться на сайті Ковельської міськради.
У зв’язку з воєнним станом на території України громадське обговорення проводиться шляхом надання пропозицій у формі електронної консультації та в письмовій формі.
Мешканці вулиці Мечникова та провулка Тараса Шевченка, а також усі ковельчани впродовж 45-ти днів, з 23 листопада 2022 року по 06 січня 2023 року включно, можуть проголосувати за внесені на громадське обговорення пропозиції або ж подати власні пропозиції чи зауваження.
Громадське обговорення проводиться відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 №989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».
Організатор громадського обговорення – Ковельська міська рада.
Мешканці вулиці Мечникова та провулка Тараса Шевченка, а також усі ковельчани впродовж 45-ти днів, з 23 листопада 2022 року по 06 січня 2023 року включно, можуть проголосувати за внесені на громадське обговорення пропозиції або ж подати власні пропозиції чи зауваження.
Суб’єкти, що внесли пропозиції про перейменування:
Депутат Ковельської міської ради Віра Федосюк подала звернення про перейменування провулка Тараса Шевченка на вулицю Алли Полякової.
Обгрунтування пропозиції.
Алла Полякова народилася 16 червня 1941 року в сім’ї залізничників. З 1989 року – активна діячка національно-демократичного руху та громадського життя у місті Ковелі. У 1990 обрана депутатом міської ради. У 2000 році стала однією з ініціаторок відродження у Ковелі громадської організації «Союз Українок», яку очолювала впродовж 18 років. Вона зуміла згуртувати довкола себе кращих представниць креативного, патріотичного жіноцтва. Шляхетна жінка, яка займалася просвітницькою діяльністю, опікувалася тими, хто пережив репресії та голодомор. Патріотка, ініціативна й небайдужа ковельчанка долучалась до заходів із зміцнення державності. Разом з однодумцями зробила великий внесок у розбудову Української церкви у рідному місті. А.М.Полякова вписала славну сторінку в історію Ковеля. Померла 22 березня 2021 року. За активну громадську, просвітницьку діяльність, участь в національно-демократичному русі та патріотизм Поляковій Аллі Михайлівні присвоєно звання «Почесний громадянин міста Ковеля (посмертно).
Алла Полякова проживала у будинку № 1 на провулку Тараса Шевченка. Нині провулок відповідає параметрам вулиці. Тому для вшанування пам’яті ковельчанки Алли Полякової внесено пропозицію перейменувати провулок Тараса Шевченка на вулицю Алли Полякової.
Депутат Ковельської міської ради Ігор Пініс подав звернення від депутатської фракції у міській раді «Сила і Честь» про присвоєння вулицям імен видатних ковельчан і героїв Алли Полякової та Валерія Гонти, а також іншим об’єктам інфраструктури імен захисників України, жителів нашої громади, які віддали життя за Україну. Топонімічною комісією розглянуто звернення та запропоновано вулицю Мечникова перейменувати і присвоїти їй ім’я загиблого героя-ковельчанина Валерія Гонти.
Обгрунтування пропозиції.
Валерій Гонта народився 27 липня 1981 року у місті Ковелі.
Навчався в школі №13. Закінчив Ковельський машинобудівний технікум.
Вперше пішов на фронт улітку 2014-го в складі Добровольчого українського корпусу. Тоді брав участь у боях за селище Піски, потім боронив Донецький аеропорт. 24 лютого, маючи другу групу інвалідності, знову став на захист України. Воював у складі 14-ї окремої механізованої бригади.
Головний сержант 2 розвідувального взводу розвідувальної роти в/ч А1008 Валерій Гонта загинув 21 травня 2022 року біля селища Нагірне Донецької області.
За мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові Гонті Валерію Олександровичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Ковеля» (посмертно).
Валерій Гонта разом із сім’єю сім років проживав у Ковелі на вулиці Мечникова. За згодою дружини Любові Гонти топонімічною комісією внесено пропозицію перейменувати вулицю Мечникова і присвоїти їй ім’я Валерія Гонти.
Повнолітні громадяни України, зареєстровані у місті Ковелі, можуть подавати власні пропозиції та зауваження під час обговорення.
Письмові пропозиції та зауваження подаються в сектор звернень відділу загальної та організаційної роботи виконавчого комітету Ковельської міської ради за адресою: м. Ковель, вул. Драгоманова, 22, чи на електронну пошту [email protected]. У зверненні необхідно зазначити ваші прізвище та ім`я, адресу, а також залишити свої пропозиції щодо перейменування.
Якщо ви обираєте електронний формат, потрібно перейти за посиланням (https://forms.gle/ZY971YCHqz7eNcJSA) та заповнити форму, вказавши вашу електронну адресу, прізвище та ім`я. В електронній формі міститься інформація про вулицю і провулок, які перейменовуються, та коротка довідка про особу, ім’ям якої пропонується назвати вулицю. Під час голосування ви можете підтримати запропоновану назву або відхилити.
Отримати консультацію з питань, що винесені на громадське обговорення, можна за телефонами: 6-17-39, 6-17-33 з 8.30 до 17.00 (понеділок-четвер), з 8.30 до 16.00 (п’ятниця).
Результати громадського обговорення протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій та зауважень будуть оприлюднені на офіційному сайті Ковельської міської ради kowelrada.gov.ua.
Слід зазначити, що після перейменування вулиці і провулка мешканці не матимуть додаткових витрат, адже чинним законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документів про право власності на нерухоме майно (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування тощо).
Усі документи зі старими адресами є чинними.
Зміна адреси відбувається автоматично у випадку здійснення будь-якого правочину.
Зміна назви вулиці/провулка також не є зміною місця проживання. Перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає така потреба.
Певних додаткових витрат можуть зазнати юридичні особи та фізичні особи-підприємці.
У разі перейменування вулиць, виникає необхідність внесення змін у найменування чи місцезнаходження юридичної особи та змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб.
Для місцевого бюджету витрати при перейменуванні складатимуть кошти, витрачені на виготовлення нових табличок та дорожніх знаків з покажчиками.
Читайте також: Ковельські студенти Університету третього віку побували на екскурсії в екопарку.