Курси НБУ $ 41.40 € 45.14
Поліщук прокоментував ситуацію зі світлом, теплом та водою в місті і можливість вторгнення з білорусі

Ігор Поліщук.

Фото: vsn.in.ua.

Поліщук прокоментував ситуацію зі світлом, теплом та водою в місті і можливість вторгнення з білорусі

У місті готуються до різних сценаріїв

Звернення Луцького міського голови Ігоря Поліщука (29.11.22 р.) з’явилося на сайті Луцької міської ради.

«Вітаю шановні лучани, шановні жителі громади!

Актуальна інформація на сьогоднішній день, та, яку я хотів би донести до вас усіх.

Перше, щодо відключення електроенергії. Станом на сьогодні, наша область має 200 МВт ліміту, з 350 необхідних. Укренерго повідомило, що в системі енергопостачання України є дефіцит 30%. У порівнянні з вчорашнім днем, він збільшився, у зв'язку з тим, що аварійно відключилися окремі енергоблоки на електростанціях та зросло споживання через похолодання. Очікуємо покращення ситуації з постачання електроенергії з атомних електростанцій і тоді відключень буде менше.

Станом на сьогодні, за інформацією Волиньобленерго, відбувається почергове включення споживачів в межах тих лімітів, які доведено. На разі графіки скласти не можливо у зв'язку з тим, що ситуація з лімітами та енергопостачанням постійно змінюється.

Щодо теплопостачання у нашій громаді.

Ми раніше повідомляли, що працюємо доволі тривалий час над встановленням дизель генераторів. На нашій котельні ДКП «Луцьктепло» і в мережі, і під час особистих зустрічей люди задають щодо цього запитання. Є окремі користувачі Фейсбук, які вважають, що це генератор у 3 або 5 кВт, його підключаєш до котельні, і вона працює. Насправді, це не так. Наприклад, котельня на вулиці Карбишева, необхідний дизель-генератор 1,2 МВт, тобто це 1200 кВт. Або два менших дизель генератора, які по потужності разом будуть складати 1,2 МВт.

Такий генератор займає місце, яке дорівнює місцю середнього приватного житлового будинку. Важить - від 7 до 9 тонн в залежності від того, який виробник, і споживає близько 6 000 л пального на добу.

Окрім того, до цього дизель генератора необхідна велика кількість обладнання, для того, щоб його підключити, щоб він не вийшов з ладу, не згорів при підключенні до такої великої котельні. Однак ми працюємо! В грудні вже дуже багато дизель генераторів таких потужних буде встановлено на наші котельні для того, щоб ті багатоквартирні житлові будинки та інші заклади, які є абонентами нашого «Луцьктепло», отримували теплопостачання, навіть за умови тривалої відсутності електроенергії.

Хочу сказати, що у нас є будинки з індивідуальним опаленням. Зовсім не багато, але також є будинки з електроопаленням. В разі неможливості вирішити питання опалення у цих будинках, і для жителів цих будинків, і для усіх інших, у кого не буде опалення, ми готуємо пункти обігріву. У нашій громаді їх буде близько 70-ти. Пункти обігріву обладнані буржуйками, пічками-буржуйками, однією або декількома в залежності від площі. Окремі з них будуть обладнані тепловими пушками, зроблені запаси води, дров, є безкоштовні чай, печиво для того, щоб люди, які зігріваються там, могли перекусити та випити чаю.

У багатьох є санвузли, медичні засоби, ми туди проводимо інтернет, робимо все для того, щоб перебувати в такому пункті обігріву можна було доволі тривалий час.

Станом на сьогодні, уже готово 10 пунктів обігріву. Вони розпочнуть свою роботі незабаром. На кінець тижня ми готуємо уже 30 пунктів обігріву. Всього буде 70, що знаходитимуться в місті та селах нашої громади.

Хочу повідомити, що на черговому засіданні сесії міської ради ми будемо розглядати проєкт рішення, який подав наш колега Роман Бондарук щодо співфінансування придбання генераторів для будинків. Ви зможете скористатися інформацією після прийняття рішення, звернутися до департаменту ЖКГ для того, щоб дізнатися особливості фінансування, як відбуватиметься придбання, і придбати дизель генератор разом зі своїми сусідами для того, щоб забезпечувати ті чи інші потреби, в залежності від потужності дизель генератора, який ви оберете.

Також хочу сказати, що сьогодні відбулися збори з головами ОСББ, керівниками ЖЕКів, для того, щоб ще раз детально розповісти всі особливості та нюанси нашого життя з точки зору комунальної сфери в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації, обстрілу об'єктів критичної інфраструктури. Були присутні на цьому засіданні і наші комунальні підприємства «Луцьктепло», «Луцькводоканал», «Волиньгаз» та «Волиньобленерго». Тому вся інформація щодо того, як поводитися в різних ситуаціях, вона сьогодні буде доведена до усіх голів ОСББ, усіх ЖЕКів, які були присутні.

Щодо водопостачання.

У випадку повної відсутності електроенергії, у нас буде дві точки видачі води, у велику тару, ємністю від 30 літрів. Про місце розташування цих точок — ми повідомимо. На цих свердловинах будуть знаходитися дизель генератори, проблем з водою не буде! Навіть при найгірших умовах, при повній відсутності водопостачання, вода буде почергово подаватися по різних мікрорайонах по декілька годин на день за рахунок джерел резервного живлення, які є на нашому комунальному підприємстві «Луцькводоканал».

У випадку повної відсутності електроенергії, у нас буде дві точки видачі води, у велику тару, ємністю від 30 літрів. Про місце розташування цих точок — ми повідомимо.

Разом з тим, хочу зауважити, що через відсутність електропостачання, не будуть працювати підйомні станції. Воду матимуть люди до 4-5, 6-го поверху, залежно від мікрорайону.

Тим, хто проживає вище цих поверхів, необхідно скористатися допомогою сусідів та попросити воду у них.

Також хочу сказати, що наша міська лікарня має твердопаливну котельню, ми готували її, замінювали різноманітне обладнання, для того, щоб запустити в роботу. Сьогодні проводиться наладка цієї котельні. Працівники, які працюють у лікарні, пацієнти, які там знаходяться, будуть — у теплі.

Маємо також пологовий будинок, що має потужний дизель генератор, ми закупляємо теплові пушки. Якщо тривалий час не буде електроенергії і не буде можливості подавати центральне опалення, є напрацьована схема компактного розміщення всіх пацієнтів пологового будинку на один поверх, де будуть встановлені теплові пушки. Таким чином будемо обігрівати наших пацієнтів.

Хочу сказати, що останнім часом є багато інформації щодо можливого вторгнення військ республіки білорусь на територію Волинської області та інших областей. Я не відношу себе до військових експертів, однак, спілкуюся з військовослужбовцями з різних військ, різного рангу та спеціалізації. Станом на сьогоднішній день, ця інформація говорить про те, що найближчим часом повномасштабного сухопутного вторгнення республіки білорусь на територію Волинської області не відбудеться.

Раніше у своїх зверненнях до вас я повідомляв причини, чому така операція та таке сухопутне вторгнення - малоймовірне. Однак ми не повинні на 100% відкидати таку можливість. Невеликий відсоток такої ймовірності є, в разі цього — ми разом з громадою, разом з військовими і я, як міський голова, в межах тих повноважень, які в мене є, будемо робити все, щоб захищати наше місто, оборонятися, так, як ми робили це в кінці лютого.

Хочу сказати, що від початку повномасштабного вторгнення вся моя сім'я, мої рідні знаходилися, знаходяться і будуть знаходитися в Луцьку. Я, як міський голова, також з початку повномасштабного вторгнення постійно знаходжуся у Луцьку на своєму робочому місці. Знаходжуся і буду знаходитися у Луцьку, якою б складною ситуація не була. Разом ми все переживемо, разом — переможемо! Я в цьому переконаний!

Необхідно не допускати паніки, не допускати імпульсивних дій, які можуть вам же нашкодити, ретельно перевіряти ту інформація, яка до вас находить», - сказав мер.

Читайте також: Поліщук зустрівся з дружинами військовополонених лучан (Фото).

Реклама Google

Telegram Channel