Льотчик – Герой України, який служив у Луцьку, розповів, як врятувався з палаючого літака
У той день Вадим Ворошилов збив 5 шахедів на Вінничині і не дав літаку впасти в житловому районі
Український льотчик Вадим «Karaya» Ворошилов, який отримав звання Героя України, розповів, як йому вдалось врятувати своє життя після пошкодження літака в день, коли він збив 5 «шахедів» над Вінничиною.
Як він розповів у розмові на ютуб-каналі Повітряних Сил України, тоді його день розпочався о 4-й ранку.
«Мій ранок почався о 4-й годині. Подали сигнал «повітря». Один льотчик знищив 2 «шахедів» на Півдні України. Наступним пішов я. Також знищив 3, виконав посадку на оперативному аеродромі. Далі був робочий день по інших задачах, і ввечері знову ця навала почалась. Виконав зліт з оперативного аеродрому на Півдні України й далі вже виконував знищення повітряних цілей над небом Вінниччини. При підході до Вінниці я візуально її спостерігав. Виконав наведення і перехоплення 5-ї повітряної цілі і, на жаль, при її знищенні уламками було пошкоджене моє повітряне судно», – розповів льотчик.
При підході до Вінниці я візуально її спостерігав. Виконав наведення і перехоплення 5-ї повітряної цілі і, на жаль, при її знищенні уламками було пошкоджене моє повітряне судно
За словами пілота, кров заважала йому повноцінно оцінити ситуацію. Проте він все ж зумів відвести літак від населеного пункту.
«Відбулось руйнування ліхтаря. Це скло кабіни простою мовою. І руйнування передньої частини – носової літака. Не сильно поранений, але кров заважала повноцінно оцінити ситуацію. Перша думка – так не хочеться катапультуватись. По курсу побачив якийсь населений пункт. Тоді я не знав, що це за населений пункт. Бачив лише вогні. Перевірив керування літака по вздовжному каналі, на жаль, він вже був не керований. По поперечному каналу він керувався. Побачив перед собою чорну ділянку і встановив, що це, ймовірно, поле», – розповідає Герой України.
Karaya додав, що катапультувався, коли полум'я вже почало добиратись до нього.
«Далі почалась пожежа всередині кабіни літака. Коли полум'я почало добиратись до мене, я здійснив катапультування. Без зволікань, як вчила книжка. Я орієнтовано до двох хвилин спускався на парашуті. Встиг за все подумати, усе побачити і спланувати подальші дії після приземлення», – пригадує чоловік.
Крім того, льотчик розповів історію, чому одразу ж після катапультування зробив фото.
«Я дістав телефон, щоб впевнитись і оцінити ситуацію стосовно мого здоров'я, спрогнозувати подальші дії після приземлення, яку медичну допомогу мені першочергово надати собі. Використав, як дзеркало. Згадав хлопців. Коли літак зникає з радарів, всі починають хвилюватись до моменту, коли льотчик вийде на зв'язок. Фото – це посил, що нашу націю не зламати. Не важливо, в якій українець б не був ситуації, він бачить лише світле майбутнє», – пояснив Ворошилов.
Вадим Ворошилов з 2016 до 2021 року служив у 204-й Севастопільській бригаді тактичної авіації, яка базувалася на Луцькій авіабазі, льотчиком (2016—2018), старшим льотчиком (2018—2020) авіаційної ланки авіаційної ескадрильї та начальником служби безпеки польотів служб (2020—2021).
Читайте також: Волинський забудовник отримав нагороду від головнокомандувача ЗСУ