А ви знаєте, що там діється на планеті Фейсбук?
Яскраві дописи, на які ми звернули увагу
«Сидимо без світла і тепла, а деревообробники Ковельщини використовують електрику громади?»
– Записую це відеозвернення сьогодні, 6 грудня. І стосується воно критичної ситуації, яка зараз складається в Ковельській територіальній громаді. Є ряд питань, на які хотілось би почути відповіді…
Вже третій тиждень заявлені графіки планових, а тепер уже — стабілізаційних відключень електрики в місті не працюють взагалі! В окремих районах світло в оселях подавали не більше години–півтори…
6 грудня на Ковель подали 5 Мвт при тому, що область орієнтовно отримує 190 Мвт. Чому друге за чисельністю населення місто в області отримує менший ліміт електроенергії, ніж, наприклад, Ківерці? В чому тут справедливість?
Чому заявлені Волиньобленерго графіки «чотири через чотири» працювали лише в суботу–неділю 3–4 грудня? Ми прекрасно розуміємо, що йде війна. Є ліміти на електроенергію. Ми, як і всі, готові проходити через ці обмеження. Але ковельчани чітко фіксують несправедливий розподіл! Бачать, що графіки зовсім не відповідають дійсності.
Понад 120 звернень на гарячу лінію міського голови лише за сьогодні. Десятки повідомлень у соцмережах. Колективні скарги під час особистого прийому громадян, який я проводив
5 грудня.
У мене запитання: невже світло і тепло для дітей, батьки яких воюють, менш важливе, ніж прибутки від деревообробки???
Повторюю! Люди готові терпіти, якщо цей розподіл справедливий! Але його немає! Є інформація, що ряд деревообробних підприємств поблизу Ковеля, користуючись корупційними зв’язками, у час війни використовують ліміти, які мали б іти на обігрів осель, хоспісу, дитсадків та шкіл.
У мене запитання: невже світло і тепло для дітей, батьки яких воюють, менш важливе, ніж прибутки від деревообробки???
Так, бізнесу потрібно працювати, щоб підтримувати економіку. Але точно не за рахунок звичайних людей.
Міський голова не має кнопки для вмикання електроенергії. Я не складаю графіків. Але сьогодні використовую своє право вийти в публічний простір і в такий спосіб захистити інтереси громади, коли інші способи не діють.
Я звернувся з офіційним листом у правоохоронні органи, до обласної військової адміністрації з вимогою негайно розібратися з цим питанням. Дати пояснення, куди дівається ліміт електроенергії, виділений для громади? І зробити це якомога швидше. Чекатиму на негайне реагування правоохоронців!
Ігор ЧАЙКА, міський голова Ковеля.
«Мужність заразлива. Тепер його аудиторією став увесь світ»
Американський журнал Time за підсумками
2022-го назвав людиною року Президента Володимира Зеленського та «дух України» (The Spirit of Ukraine)
«Успіх Зеленського як лідера воєнного часу ґрунтується на тому, що мужність заразлива. Це поширилося серед політичного керівництва України в перші дні вторгнення, коли всі зрозуміли, що Президент залишається на місці. Якщо це здається природним для лідера під час кризи, подумайте про історичний прецедент. Лише шість місяців тому президент Афганістану Ашраф Гані – набагато досвідченіший лідер, ніж Зеленський – утік зі своєї столиці, коли наблизилися сили Талібану. У 2014 році один із попередників Зеленського Віктор Янукович утік із Києва, коли протестувальники оточили його резиденцію; він і сьогодні живе в росії», – йдеться у публікації.
Як зазначає видання, професійні інстинкти Зеленського сформувалися під час діяльності як актора, фахівця з імпровізаційної комедії та кінопродюсера.
«Виявилося, що цей досвід має свої переваги. Зеленський умів адаптуватися, не втрачати самовладання під тиском. Він умів «зчитувати» натовп і реагувати на його настрої та очікування. Тепер його аудиторією став увесь світ. Він вирішив не підвести їх», – пише видання.
Стосовно «духу України», як ідеться в публікації, багато українців замість того, щоб рятуватися, брали будь-яку зброю, яку вдалося знайти, і захищали свої міста від загарбників, які мали танки та ударні гелікоптери.
Христина ПАЛЯНИЦЯ.
Хрест із уламком ракети, який дістали з тіла 13-річної дівчинки
Його мер Львова Андрій Садовий передав Папі Римському Франциску
«Поранений, але НЕЗЛАМНИЙ, як усі українці. Цей осколок (на хресті. – Ред.) витягли з тіла тринадцятирічної дівчинки Насті. Папа про це знає. Думаю, кожен дуже чітко зрозумів символізм», – повідомив у своєму телеграм-каналі пан Садовий.
Зазначається, що глава католицької церкви благословив хрест, і тепер він подорожуватиме церквами світу, щоб спонукати всіх вірян молитися за Україну. Ще один такий хрест залишиться в нього, щоб кожного дня нагадувати про ціну, яку платять українці за правду та свободу.
Леонід ОЛІЙНИК.
«А до нас у гості уже завітав Святий Миколай»
Щороку 6 грудня він приходитиме у «пікселі»
Мені ще важко призвичаїтись до нових дат григоріанського календаря, а от дітям — легко. Вони в тому віці, коли ще тільки запам’ятовують дати, формують власні традиції. Основне ж не дата, а емоції, які отримуєш того дня. Пишу пост о третій ночі, бо розбудила дітлашня — до неї завітав Миколай (на фото).
Як відомо, синод Православної церкви України дозволив святкувати Різдво 25 грудня.
Катерина КРИМКОВСЬКА.
Читайте також на volyn.com.ua: «Це путіну маємо казати «капут», а не вам... (Гранатобуз із секретом)».