Знайшли колір, який може полегшувати біль
Виявляється, є простий, безпечний і економний спосіб його втамувати – це зелене світло
Вчені з Фуданського університету (Китай) в ході експериментів над мишами з’ясували, як зелене світло впливає на мозок і чому воно притуплює больові відчуття в тілі. Ще до нового дослідження науковці припускали, що цей колір послаблює біль при артриті та мігрені. Такі здогади виникли після дослідів із тваринами. Потім теорію підтвердили науково – провели експеримент за участю 60 людей, які страждають від головного болю. Половина добровольців повністю пройшла курс фототерапії, друга – у такому режимі користувалася звичайними лампами.
Щоденне опромінення зеленим світлом знизило в учасників експерименту частоту головного болю на 60%, а їхню інтенсивність – у 2,5 раза.
Виявилося, зелене світло активує інтенсивну передачу сигналів гамма-аміномасляної кислоти – це один із найважливіших гальмівних нейромедіаторів центральної нервової системи.
У контрольній групі лампового світла змін не було. Але коли волонтерів після перерви попросили пройти курс фототерапії, вони показали такі самі результати, як і перша половина добровольців.
Тепер китайські вчені з’ясували, звідки береться знеболювальний ефект. Виявилося, зелене світло активує інтенсивну передачу сигналів гамма-аміномасляної кислоти – це один із найважливіших гальмівних нейромедіаторів центральної нервової системи. Через це зростає експресія гена Penk, він кодує білок зі схожою назвою – PENK. Ця речовина є попередником молекули ENK, яка вмикає в мозку опіоїдні рецептори для притуплення болю.
Вчені перевірили свої висновки на модифікованих мишах. Коли їм заблокували можливість доставки PENK у мозок, знеболювальний ефект зеленого світла зник.
Джерело: health.24tv.ua.
Олександр БЕВЗА.
Останні новини:
- На Рівненщині попрощалися з сімома воїнами, які загинули на війні з рашистами.
- На Рівненщині трагічно загинула 5-річна дівчинка, її батьки – у тяжкому стані.
- Волинські рятувальники показали, як учора відкачували воду з обійсть (Фото).
- В «Дії» запустили голосування щодо дати святкування Різдва.
- Ризикуючи життям, воїни врятували з-під фосфорних бомб 8-річного хлопчика.