Курси НБУ $ 41.88 € 43.51
«Багато хто 5 літ тому сміявся,  коли ЗСУ включали в десятку найбільш спроможних армій світу»

«Ми повинні подякувати і військовому, і політичному керівництву України, які 2014-го створювали Збройні сили, які до того в боєздатному вигляді ніколи не існували».

Фото з архіву Олександра ДАНИЛЮКА.

«Багато хто 5 літ тому сміявся, коли ЗСУ включали в десятку найбільш спроможних армій світу»

За каденції п’ятого Президента Петра Порошенка після 2014 року були зроблені величезні зусилля в побудові української армії – як у якісному, так і кількісному плані

Про це в інтерв’ю виданню «Новоє врємя» заявив експерт британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень Олександр Данилюк (на фото). «Багато хто 5 років тому сміявся, коли в десятку найбільш спроможних армій світу включали українську. Але це так і є. Я думаю, що значною мірою ми повинні подякувати і військовому, і політичному керівництву України в той момент за те, що насправді Збройні сили були створені в тому боєздатному вигляді, в якому вони ніколи до того не існували»,– сказав Данилюк.

Я думаю, що значною мірою ми повинні подякувати і військовому, і політичному керівництву України в той момент за те, що насправді Збройні сили були створені в тому боєздатному вигляді, в якому вони ніколи до того не існували.

«Якщо говорити, наприклад, про кількісні показники. Україна за своїми артилерійськими спроможностями (а це найбільш важливі спроможності у цій війні, як ми бачимо) входила в світовий ТОП: понад півтори тисячі одиниць ствольної артилерії, приблизно така ж кількість РСЗВ (реактивні системи залпового вогню). Це такі кількості, які небагато країн у світі мають: росія, Сполучені Штати, Китай, Іран, Пакистан – найбільші оці військові super power, ті, що путін згадує, – пояснює експерт. – Щільність протиповітряної оборони: 60 дивізіонів відновлених і модернізованих систем С-300, БУКи, трошки С-125 (вони менш важливі). Колосальна робота над підвищенням живучості, постійні тренування з виживання в умовах повномасштабного вторгнення й ударів ракет по місцях дислокації. У нас менше 15 відсотків втрат по системах з початку війни. Це безпрецедентний успіх».

«Подивіться, що відбувається зараз із російськими аеродромами внаслідок атак українських безпілотників. Хочу сказати, що у нас, на щастя, таких втрат нашої небагаточисельної бойової авіації навіть в умовах, коли рівняли із землею аеродроми «Калібрами», іншими російськими ракетами, не було», – констатував Данилюк.

«Та ж авіація. У нас, здавалося, цих літаків не так і багато. Якщо порівняти з середньою (кількістю) по країнах НАТО, не беручи до уваги Сполучені Штати, то виявиться, що і літаків було не так мало, і пілоти були непогано підготовлені. Танки – також дуже важливе питання. Понад 900 їх у строю, більшість з яких були після 2014 року не те що відновлені, модернізовані. Просто їх не було до 2014-го, були абсолютно зворотні процеси», – нагадав Данилюк.

Ольга СОКОЛОВА.

Реклама Google

Telegram Channel