Кон'юнктивіт: причини, прояви, лікування
Кон'юнктивіт — запалення слизової оболонки ока, яке є найпоширенішим захворюванням у світі. Захворювання проявляється почервонінням і набряком повік, появою слизу та гною, сльозотечею, роздратуванням та сверблячкою.
Передумови виникнення
Причини розвитку кон'юнктивіту можна розділити на дві групи: інфекційні збудники та алергічні агенти.
До інфекційних кон'юнктивітів відносять: бактеріальний (викликають стафілококи, пневмококи, стрептококи, хламідії, гонококи) та вірусний (герпетичний, аденовірусний).
Алергічні кон'юнктивіти стають одними з лідерів у загальній структурі захворюваності. Їх викликає пилок та насіння рослин, косметичні засоби, харчові алергени, лікарські препарати, побутова хімія. Спровокувати появу кон'юнктивіту також можуть погані умови праці на виробництві, іонізуюче випромінювання, випадкове попадання в очі пилу, дрібних хімічних частинок.
Клінічні прояви
Існують загальні клінічні симптоми кон'юнктивітів, що не залежать від причини виникнення:
- почервоніння очей;
- біль та печіння в очах;
- відчуття стороннього тіла в оці;
- слизові або гнійні виділення;
- сухість слизової оболонки або, навпаки, підвищена сльозотеча;
- набряклість повік;
- почервоніння слизової оболонки та білків очей;
- свербіж.
Перелічені симптоми можуть бути пов'язані з інфекцією. Наприклад, потрапляння в очі косметики чи стороннього тіла викликає почервоніння і сльозотечу, і навіть дискомфорт. У цих випадках симптоми зникають після ретельного промивання ока або видалення з нього стороннього тіла. Якщо симптоми не проходять протягом кількох днів, а також якщо з’явився гній чи набряк, варто звернутися до лікаря-офтальмолога.
Лікування кон'юнктивіту
Якщо інфікування викликане бактеріями і це підтверджено лабораторними дослідженнями, окуліст виписує антибіотики у формі очних крапель, і вже після кількох застосувань воно проходить. Лікування вірусного кон'юнктивіту проводиться з використанням противірусних препаратів, призначених для загального та місцевого застосування. При тяжкому перебігу хвороби допускається метод терапії з місцевими препаратами, до складу яких входять гормони, димедрол та інтерферон. В АДД ви маєте змогу придбати ліки у зручній лікарській формі за доступними цінами.
При гострій формі кон'юнктивіту не треба зав'язувати та заклеювати очі, оскільки це збільшує ризик розвитку запалення рогівки.
Як лікувати бактеріальний кон'юнктивіт, якщо він перейшов у гнійну форму
Офтальмологи призначають комплексну терапію:
- промивання очей (використовується розчин «Левоміцетину»);
- протибактеріальні краплі;
- антибактеріальні мазі (еритроміцинові).
Аптека Доброго Дня має широкий асортимент різних лікарських засобів та дозволяє придбати якісні ліки за доступними цінами. Інтернет аптека дає змогу замовити та отримати медикаменти не виходячи з дому.
Перша допомога при кон'юнктивіті
Лікування бактеріального та вірусного кон'юнктивіту потрібно починати якомога раніше, тоді вдасться позбавитися більшості симптомів за кілька днів і не допустити розвитку ускладнень. Ось список заходів, яких можна вжити до візиту до лікаря:
- Застосовуйте краплі (0,3% розчин левоміцетину) в терапії бактеріального або вірусного кон'юнктивіту. Закапувати препарат необхідно в обидва ока через кожні 4 години.
- Якщо виходите на двір, надягайте окуляри, щоб уникнути надто яскравого світла.
- Не торкайтеся очей, не закривайте їх пов'язкою.
І пам’ятайте: самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.
