Путін готується до найважливішої битви у цій війні
До Білорусі йдуть ешелони з російською технікою, туди перелітають військові літаки, їдуть офіцери
Про це пише оглядпч НВ Іван Яковина. Очевидно, скоро вирушать і мобілізовані, яких, за українськими даними, у січні-лютому збираються набрати близько півмільйона.
Особисто я впевнений, що Путін має намір повторити минулорічний ривок на Київ. Але цього разу — з урахуванням усіх логістичних прорахунків та набагато чисельнішою (разів у 10 більше) армією.
Особисто я впевнений, що Путін має намір повторити минулорічний ривок на Київ. Але цього разу — з урахуванням усіх логістичних прорахунків та набагато чисельнішою (разів у 10 більше) армією.
Кремль бачить у наступі на цьому напрямку одразу кілька плюсів:
— Київ відносно неподалік кордону, не треба долати багато сотень кілометрів;
— Бази постачання російської армії можна розмістити на самому кордоні — Україна (швидше за все) не бомбардуватиме їх Гаймарсами на білоруській території. Це дуже спростило б логістику.
— Лукашенко, отримавши ядерну зброю, перетворився на «європейського Ина» — відбитого психа з бомбою, що верещить, що вдарить нею по всіх, хто його чіпатиме;
— Оточення чи захоплення столиці України дозволить Путіну негайно оголосити себе переможцем та диктувати умови миру.Наголошу: це він так бачить світ, це його логіка, не моя. На мій (і не тільки мій) погляд, подібний ривок стане для російської армії самогубним, бо з українського боку все вже готове до його відбиття.
Але інших варіантів дій у Путіна, схоже, не лишається. Гіпотетичне захоплення Соледара чи навіть Бахмута йому нічого не дасть, жодних проблем не вирішить. Тільки швидка та однозначна перемога може врятувати його режим. І якщо для цього треба угробити кілька сотень тисяч людей, то так тому й бути.
Українські воєначальники вже відкрито заявляли, що незабаром очікують наступу ЗС РФ з Білорусі, тож тут жодної особливої таємниці немає.
Я припускаю, що західні країни теж приблизно так само оцінюють ситуацію, тому в останні дні були анонсовані постачання справді серйозних озброєнь та ще й у солідних кількостях.
Крім того, розмови про постачання сучасних танків явно виходять за межі суто умоглядних.
Бачачи масштабні російські приготування в Білорусі, Захід прямо на очах скидає із себе власні самообмеження, запроваджені на початку війни. У США та Європі усвідомлюють, що справа йде до найважливішої битви цієї війни, і вони зобов’язані зробити все, щоб Україна була до неї екіпірована належним чином.
Думаю, до рішення щодо танків залишився місяць (або навіть менше), а слідом буде вже й бойова авіація, ставлю на F-16.
Читайте також: «До Білорусі прибув черговий ешелон російських військових – ЗМІ».