Сьогодні Старий Новий Рік: що не можна робити
14 січня в Україні відзначають Старий Новий рік. Це свято, яке має багаті традиції і свої звичаї, виникло через зміну календарів на початку XX століття. Вважається, що Різдвяні Святки 14 січня досягли свого апогею. Цього ж дня православні віряни відзначають День Василя і Обрізання Господнє
Історія і основні традиції свята
Це цікаве свято з’явилося у 1918 році, коли українці перейшли на григоріанський календар. Тоді Новий рік почали відзначати на два тижні раніше, але українці запам’ятали і стару дату. Саме тому в нас є одразу два свята, які пов’язані з Новим роком. Спочатку ми святкуємо прихід Нового року за григоріанським календарем, а потім, через два тижні, Старий Новий рік.
З давніх-давен цього дня було прийнято не спати всю ніч і засівати зерном будинки сусідів і знайомих. Ці незвичайні народні традиції перекочували у святкування Старого Нового року.
З давніх-давен цього дня було прийнято не спати всю ніч і засівати зерном будинки сусідів і знайомих. Ці незвичайні народні традиції перекочували у святкування Старого Нового року.
Хлопчики, хлопці та чоловіки ходили до хрещених батьків, рідних, близьких друзів і сусідів та посівали в будинку зерном, бажаючи щастя господарям. За це вони отримували частування і монети. Цей обряд покликаний залучити гарний достаток і багатий урожай в Новий рік.
Вважається, що в день Старого Нового року першим в будинок повинен обов’язково зайти чоловік.
Відомо, що Старий Новий рік збігається з днем вшанування пам’яті святого Василя. Це була особлива дата — перший день року. Тому всі збиралися разом, йшли до сусідів вітати з Новим роком та посівати. Православні віряни на Старий Новий рік обов’язково відвідували храм та молилися святому Василю, щоб той подарував здоров’я і щастя у Новому році.
Що не можна робити на Старий Новий рік
= 14 січня не можна сваритися, лаятися, лихословити.
= Не бажано одягати старий, брудний і темний одяг.
= Дівчатам не дозволяється посівати.
= Не варто брати і давати в борг, щоб не ходити весь рік в боргах.
= Не слід цього дня виносити сміття.
= Щоб обійти стороною нещастя, варто відмовитися від жіночого товариства під час святкування Старого Нового року,
= Краще не перераховувати у свято дрібні монети — будете весь рік лити сльози.
- Цього дня бажано не думати про погане і лихословити. Також не можна також згадувати старі образи, інакше весь рік буде поганим.
Читайте також: «Ти не тільки виріс, а й твоє серце стало більшим...»