Дуже велика різниця: експерт порівняв винищувач F-16 з радянськими літаками
Бойовий радіус дії літака F-16 становить 600 кілометрів, тоді як Су-27 – лише 350 км
Винищувачі F-16, якщо Захід все ж наважиться їх передати, значно посилять можливості Повітряних сил України. Вони є найприйнятнішими для України, а підготовка пілотів займе відносно небагато часу. Про це заявив експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко.
Він нагадав, що зараз на озброєнні ЗСУ перебувають літаки МіГ-29, Су-27, Су-24, які були випущені ще в Радянському Союзі. І вони значно поступаються навіть тим літакам, які є у росії.
«Вони (росіяни. – Ред.) за цей час змогли розвинути сімейство нових винищувачів, які перевершують наші і за характеристиками, і за зброєю – це перше. Друге – самих літаків у нас залишилося небагато, тому що ми мали втрати і в перші дні, і під час цих 11 місяців, їх треба просто поповнювати. Третє – у нас за класифікацією є такий легкий винищувач – МіГ-29 і літак потужніший – Су-27, але радіус дії першого до 200 км, другого – 350 км. Бойовий радіус дії літака F-16 становить 600 кілометрів, у тій модифікації, яку я бачив, – 680 км», – пояснив Риженко.
Андрій Риженко вважає, що для перепідготовки українських льотчиків на F-16 потрібно відносно небагато часу.
За його словами, F-16 може виконувати завдання як винищувача, так і ударного літака. Він несе весь комплекс зброї як для завдання ударів по землі, так і по морських цілях і для бою в повітрі. «Він може бути інтегрований у систему Link, це дуже важливо. У нас поки що доступу до цього немає, але це просто дуже велика різниця між літаками західними і російськими або колишніми радянськими. Тобто коли наш льотчик злітає, він починає крутити головою, шукати цілі. А західний літак під’єднується до цієї системи Link, і йому видають дані щодо всіх можливих цілей, наявних у районі його польоту. Він ці пропозиції оцінює, затверджує і дає команду на використання зброї. Тобто, значно спрощується сам процес ухвалення рішень», – зазначив експерт.
Також Риженко вважає, що для перепідготовки українських льотчиків потрібно відносно небагато часу. «Це, можливо, кілька місяців. І, дійсно, зараз група військових уже є, які знають англійську мову. Це питання, думаю, буде вирішено, і це значно посилить наші можливості і в обороні, і в наступі», – підсумував він.
До речі
Цими днями міністр закордонних справ Дмитро Кулеба залишив у соціальній мережі такий допис, натякнувши, що Україна таки отримає західні літаки:
« – Тепер F16? – Так. – Беру в роботу, друже. Це я щойно отримав запитання від одного європейського колеги. І відповів йому. Він знає, що робити.
А ви маєте знати, що як би складно не було, ніколи не можна здаватися. Як би сумно не було, не можна впадати в розпач. Як би не старалися воріженьки, вони згинуть, як роса на сонці.
Завжди потрібно вірити і багато працювати. І все буде. Тому що Україна може все».
Василь КІТ.
Читайте також: Ситуація на фронті станом на ранок 6 лютого - Генштаб ЗСУ.