Курси НБУ $ 41.29 € 43.47
Волинянин Володимир Степанюк покинув роботу у Польщі, щоб ціною свого життя захистити Україну

Загиблий за Україну Герой Володимир Степанюк.

Фото з відкритих джерел.

Волинянин Володимир Степанюк покинув роботу у Польщі, щоб ціною свого життя захистити Україну

На похороні воїна-земляка у Ржищеві Луцького району  не стримували ридань ні жінки, ні чоловіки

Востаннє односельчани бачили Володимира трохи більше місяця тому. Приїжджав із пекла війни додому на похорон раптово померлого від інсульту 60-річного батька. Стояв у кутку церкви чорний і німий від горя. Лише поглядом з-під брів вдивлявся в кожного пильно, наче бачив уперше й прощався з усіма назавжди.

Село не перестає сумувати за односельчанином.
Село не перестає сумувати за односельчанином.

 …Минулої суботи у храмі Зачаття Праведною Анною Богородиці люди вже поминали старшого й молодшого Степанюків на їхніх посмертних сороковинах і дев’ятинах

У селі усі – як на долоні, а в невеликому Ржищеві, що розташоване на найдальшій околиці Мар’янівської територіальної громади, всі змалечку знають одні одних, як мовиться, наче своїх п’ять пальців.

Біль рідних не передати словами...
Біль рідних не передати словами...

 Галина Ізотівна й Василь Миколайович Степанюки були щасливими в своєму родинному раю. Жили, як годиться селянам-християнам: дні минали в роботі, свята – в церкві. Хорошим господарям утіхою слугувала молитва й повага, вдалися в добропорядних батьків їхні діти Володимир, Ольга, Оксана і Юлія.

Виросли швидко і син, і доньки. Знайшли свої сімейні вирії, та до отчого дому завше спішили, мов на крилах.

Володимир після навчання у Ржищівській та сусідній Бужанівській школах вирішив працювати. Не шукав легкого хліба, спершу влаштувався на одну з нововолинських шахт. У найщасливішу хвилину юності зустрів своє кохання. Марія народила йому сина, тепер Дениско вже шестикласник.

Свого часу глава сімейства їздив на заробітки в Польщу. Там його й застала звістка про війну. Почув її з вуст сестри

Ольги. Мабуть, уявив, як ворог топче рідну землю, бо ж без роздумів прийняв рішення вернутися додому. Зупинити його на цій дорозі до смерті не змогли ні прохання, ні вмовляння найрідніших. Уже за день-два йшов у військкомат з вірою в перемогу.

Життєрадісним, людяним і щирим Володимира Степанюка запам’ятають і його бойові побратими. У перші три місяці війни його друзями стали всі, хто пліч-о-пліч у складі 115-ї окремої механізованої бригади воює за Херсонщину.

Згодом із ним сміливо йшли у вогонь воїни 36-ї окремої механізованої бригади морської піхоти на Донеччині.

Смерть чатувала на Героя в бою неподалік села Водяне. Володимир поспішив рятувати життя побратима, намагаючись вивезти його з-під обстрілу. Так було не раз, та так не сталося цього разу. Осколок від чергового вибуху увіп’явся в тіло на кілька міліметрів вище бронежилета.

Осколок від чергового вибуху увіп’явся в тіло на кілька міліметрів вище бронежилета.

…«Веселун і жартівник той наш Володька», «А чуб який, як у справжнього козака!», «А що вже гарно співав... Увесь же Степанюковий  рід має схожі на соловейкові голоси!», «Знов Володя приїхав до батьків й зразу на город. Гарну мають поміч із сина», «Добрий то чоловік і батько – про такого мріє кожна дівчина»…

Похмурого зимового вечора, як тіло Героя привезли додому, ті спогади огорнули село. Ні дорослі, ні діти не хотіли вірити, шо в труні їх привітний, товариський 38-річний Володимир. І що ніхто й ніколи вже не побачить його.

У церкві чин похорону звершив собор священників Православної церкви України на чолі з деканом Берестечківського благочиння отцем Володимиром Курчином. Безпросвітно горювала родина. Тулився до мертвого татуся голівонькою

Дениско. Вмивав обличчя сльозинками, доки його не закрило надгробне віко. Не стримували ридань ні жінки, ні чоловіки. Героя віддавали землі під прощальний салют. Тоді ж тривожно заревла сирена, сповіщаючи про нові важкі втрати.

Герої не вмирають! Живі і вдячні не перестануть цінувати й любити їх. У Небесному Легіоні українців волинянин

Володимир Степанюк – серед тих воїнів світла, про яких незабутньо кажуть: «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх».

У боях за Україну полягли мужні сини Волині

Роман СЕРЕДА –  боєць родом із села Березовичі Володимирського району (після одруження проживав у місті Новогродівка на Донеччині);
Юрій БЕДАРЕВ – боєць із села Гірки, що на Любешівщині;
Олександр ШАРКО – боєць із села П’ятидні Володимирського району;
Іван ГНАТЕНКО – боєць із села Шепель Луцького району;
Максим ВОРОБЕЙ – боєць із села Мокрець, що на Турійщині;
Максим БУРДА – боєць із міста Ковеля;
Денис ЧЕРНЕНКО – боєць із села Ворона Ковельського району (на Волинь переселився із Сумщини);
Володимир ФІРЧУК – боєць із селища Дубище, що на Рожищенщині;
Руслан ТІЩЕНКО – боєць із міста Луцька; 
Віталій ПАЛІЙ – боєць із міста Горохова.

Читайте також: «На Рівненщині під час відпустки помер боєць територіальної оборони (Фото)».

Реклама Google


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.

Telegram Channel