Ізраїль вперше заявив про можливість поставок зброї Україні
Зокрема, мова йде про славнозвісну і унікальну систему протиповітряної оборони «Залізний купол»
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив у середу, що його уряд не відкидає можливості військової допомоги Україні. Раніше Ізраїль наполягав, що має намір обмежитися лише гуманітарною допомогою, яку країна надає Україні з перших днів війни, повідомляє ВВС.
За словами Нетаньяху, в Єрусалимі готові розглянути навіть постачання новітньої системи ППО «Залізний купол» для захисту українського неба, хоча раніше ізраїльська сторона наполягала, що ця система не призначена для використання на таких великих територіях, як Україна.
Жодних конкретних обіцянок Нетаньяху давати не став, але також заявив, що готовий виступити посередником у конфлікті, якщо на те буде згода воюючих сторін та США.
В Єрусалимі готові розглянути навіть постачання новітньої системи ППО «Залізний купол» для захисту українського неба, хоча раніше ізраїльська сторона наполягала, що ця система не призначена для використання на таких великих територіях, як Україна.
За його словами, до нього вже зверталися з такою пропозицією у початковій фазі війни, але тоді він був лідером опозиції та не взявся за роль посередника.
Крім того, заявив ізраїльський прем'єр, його країна своїми діями в Ірані, який постачає зброю Росії, також опосередковано допомагає Україні у війні.
Що таке «Залізний купол»?
«Залізний купол» є складовою комплексної оперативної системи протиповітряної оборони Ізраїлю.
Його завдання - захищати країну від балістичних та крилатих ракет, снарядів та інших повітряних загроз.
Розробила його компанія Rafael Advanced Defense System LTD - приватна фірма зі зв'язками у Збройних Силах Ізраїлю, що займається проєктуванням систем протиповітряної, морської та сухопутної оборони. Розробка купола також велася коштом США у розмірі 200 млн доларів.
Компанія-розробник запевняє, що це найбільш розвинута протиракетна система у світі і її ефективність перевищує 90%.
ЇЇ батареї складаються з ракет-перехоплювачів, радарів та систем управління, які аналізують, куди може влучити ворожий снаряд.
Радіолокаційна технологія розрізняє, які з ракет можуть дістатися житлових районів міста, а які в ціль не влучать.
Після цього система вирішує, які з них потрібно перехопити. Ці перехоплювачі запускаються вгору з мобільних або стаціонарних станцій і потім розривають ракети у повітрі.
Така система могла б допомогти у захисті прифронтових великих міст України, які нещадно обстрілює Росія.
Читайте також: Зеленський незабаром може зустрітися з Байденом у Польщі – ЗМІ.