Роботу українцям в Польщі шукають земляки
Щоразу більше біженців з нашої країни знаходять роботу завдяки рекрутинговим компаніям
Зі словами: «допоможіть знайти роботу» тисячі українців щодня звертаються до агенцій праці. Мовний бар’єр на заваді не стає, оскільки співбесіди зі своїми земляками ведуть рекрутери, яких також працювати за Бугом змусила війна.
Десятки агенцій в радіусі пів кілометра – не перебільшення, а вимога часу. Першим, що неможливо не помітити – кількість рекрутерів з України. Офіс пересічної компанії з рання переповнений людьми. Цей бджолиний вулик щонайменше працює і гуде трьома мовами. З них українську чути найвиразніше.
На півдні Польщі в місті Ополе зі стотисячним населенням ситуація з працевлаштуванням критична: компанії заморожують діяльність, люди опиняються на вулиці. Просту, некваліфіковану працю тут оцінюють у 16 злотих за годину. Як розповідають рекрутери, вакансії є лише для чоловіків. При тому на співбесідах з’ясовують у всіх трудовий стаж в Польщі та рівень знання польської. Нерідко трапляється, що й самі рекрутери знають польську лише на початковому рівні.
Володіння рівнем В1 дає претенденту переваги: роботу в офісі, гідну зарплатню, престиж, денні зміни та інше, розповідала 23-літня Наталія, рівнянка, професійний «хедхантер».
«Питання освіти в рекрутерстві другорядне. Приміром, серед працівників нашої агенції була жінка, яка дуже слабко володіла польською мовою. Утім та пані займалась працевлаштуванням українців і питання мови для неї не стояло. Стати частинкою нашої команди щастило також тим українцям, які у Польщі закінчили курси Поліціальної школи та своєчасно проявили себе. Нині в нашій агенції майже 50% українців займаються працевлаштуванням своїх земляків», – каже пані Наталія.
Нині у нашій польській агенції трудиться п’ятнадцять(!) українців.
В її компанії через ріст безробіття у Польщі нового персоналу не шукають. При тому українку хвилює, чи вдасться надалі їй самій зберегти своє робоче місце. Схожу думку висловлює й Оксана– працівниця фірми-конкурента. Свою посаду в одному з найвідоміших кадрових агенств у воєводстві, каже, заслужила важкою щоденною працею, а в перші роки по приїзду трудилася миючи посуд.
«П’ять років тому залишити Кривий Ріг мене змусили складні життєві обставини. В Україні я досить довгий час працювала в Приватбанку. Знаю з власного досвіду, що приїхати до Польщі і одразу влаштуватися в офіс – це нонсенс. Утім, нині у нашій польській агенції трудиться п’ятнадцять(!) українців. Є у колективі і рекрутери-початківці, які рятувались від війни, а також люди з досвідом».
Ще навіть влітку, як пригадує жінка, ситуація на ринку праці у Польщі була значно позитивнішою, оскільки в місяць вдавалося влаштувати від вісімдесяти до ста осіб. Нині цей показник впав утричі. Найбільш критичною лишається «чоловіча робота», для якої кандидатів не знайти, адже війна в Україні зробила всіх «невиїзними».
Щодо зарплати хедхантерів на теренах польських воєводств, то вона буває різна, в залежності від кількості людей, яким щастить знайти робоче місцк. Середньою в цій галузі називають суму від трьох тисяч злотих на місяць, що відповідає місячній мінімальній зарплатні.
Вікторія КОМЕНДАНТ.
Останні новини:
- З російського полону звільнили трьох захисників із Львівщини.
- У Луцьку горіли круті автомобілі (Фото).
- На Волині судили посадовицю, яку спіймали на корупції.
- Вночі у Севастополі пролунали потужні вибухи.
- Ситуація на фронті станом на ранок 17 лютого - Генштаб ЗСУ.
Усі новини російсько-української війни – тут.