Леся Українка би тішилася: в колодяжненському музеї збирали гроші для 14 бригади
Це так символічно, що у Лесиному просторі йшлося про боротьбу з російськими окупантами
25 лютого в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбувся благодійний захід присвячений 152-й річниці від дня народження Лесі Українки «На шлях я вийшла ранньою весною...». Про це йдеться на фейсбук-сторінці музею.
Говорили про життя Лесі Українки протягом 1890 року. Про ЇЇ культурне та громадське життя, написані твори, створені переклади, участь у гуртку «Плеяда», підготовку до друку підручника «Стародавня історії східних народів», про перші подорожі до Криму та про негативне ставлення до «московії».
Образ Лесі Українки обіграла наукова співробітниця музею «Лісової пісні» в урочищі Нечимне Оксана Боярчук. Наукові співробітники музею Лесі Українки в Колодяжному Марія Чашук та Ольга Антонюк своїм наративом провели паралелі життя Лесі Українки з сучасними подіями в Україні.
У своєму виступі завідувачка музею Ольга Бойко підкреслила, що так, як після лютої зими прийде весна, так і після тяжкої війни обов'язково настане мир.
Своїми піснями весну у залі закликали діти фольклорного колективу «Веретенце» села Уховецьк (керівниця Руслана Семотюк).
Гостем заходу був волонтер Сергій Тимчук, який провів благодійну лотерею з розіграшу тубуса від снаряду155 міліметрів, який був випущений з САУ паладін по позиціях окупантів.
Вилучені кошти за лот та ті, які були зібрані під час заходу будуть використані на придбання квадрокоптера «Maviс» для 14 бригади.
Вилучені кошти за лот та ті, які були зібрані під час заходу будуть використані на придбання квадрокоптера «Maviс» для 14 бригади.
Читайте також: «Такого рівня води ще не було!»: у Лесиному будиночку лихо (Відео)