«Одних москва може прийняти, других – СБУ...»
Найяскравіші за тиждень думки і цитати
Сергій ВИСОЦЬКИЙ, політик, журналіст, про видачу Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт путіна:
«Якщо серйозно, то для путіна це все. Чорна мітка. Для того, хто думав, що йому усе можна. Що він вичекає. Пережде. Домовиться потім. Розрулить. Ні… Ми живемо у постійному пеклі. Але його внутрішнє пекло зараз більше в тисячу разів. Бо тепер до самого кінця одна думка: хто з його ж людей вдарить у спину першим».
КУПОЛ, командир батальйону 46-ї аеромобільної бригади, авторитетний воїн, розповів про проблеми в українській армії в інтерв’ю американській пресі (після цього його понизили на посаді – перевели в навчальний центр, але він написав рапорт про відставку. – Ред.):
«Я отримую 100 нових солдатів. Мені не дають часу на підготовку. Кажуть: «Веди їх у бій». А ці солдати просто кидають все і біжать. І все. Розумієте чому? Тому що солдат не стріляє. Я його питаю чому, а він каже: «Я боюся звуку пострілу». І чомусь він ніколи не кидав гранату. ...Нам потрібні інструктори НАТО в усіх наших навчальних центрах, а наших інструкторів потрібно відправити в окопи. Тому що вони не впоралися зі своїм завданням».
Нам потрібні інструктори НАТО в усіх наших навчальних центрах, а наших інструкторів потрібно відправити в окопи. Тому що вони не впоралися зі своїм завданням».
Віктор ШВЕЦЬ, правник, народний депутат кількох скликань, про видачу Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт путіна:
«Такого приниження путін ще ніколи не відчував за усі довгі роки своєї кар’єри. Це не просто приниження як керівника держави, це підтвердження його агресії проти України. Міжнародний авторитет путіна був і до цього рішення МКС на надзвичайно низькому рівні, а тепер він втратив будь-які позитивні елементи колись грандіозного авторитету. Для російського населення це теж буде колосальне приниження, адже їхній президент – міжнародний злочинець. Кожна мати, дружина чи сестра, відправляючи на війну в Україну свого сина, чоловіка чи брата, тепер повинні усвідомити, що їхні рідні і близькі є спільниками путіна».
В’ячеслав КИРИЛЕНКО, нардеп III–VIII скликань, колишній віцепрем’єр-міністр і міністр культури про розрив договору оренди між заповідником «Києво-Печерська лавра» та монастирем упц (мп), який означає, що ченці цієї конфесії мають покинути лавру до 29 березня:
«Звісно, гундяєвці не хочуть залишати лавру. Нашу українську Києво-Печерську лавру, у якій їм, на жаль, так довго було затишно. Кажуть, що їм нема куди подітися. Ну чому ж. Одних москва може прийняти, других – СБУ з огляду на колабораціонізм, треті взагалі з московською церквою можуть порвати, теоретично. Так що вибір є».
Олексій ДАНІЛОВ, секретар РНБО України, про те, чи застосовуватиме Україна силу до монахів української православної церкви московського патріархату, які відмовляються виселятися з Києво-Печерської лаври:
«Звичайно, не буде ніякого застосування фізичної сили, насильства. Ми не російська федерація. Але ми точно будемо виконувати те, що належить нам, з урахуванням тих нормативно-правових актів, які діють на нашій території. Українська держава не виступає проти церкви. Інша справа, що цим користуються представники фсб рф, які є безпосередньо в певній кількості в цьому середовищі... Ми ж не проти церкви. Але ми проти впливу на державу цих речей. Ви не маєте права державі диктувати, ви не можете державу тримати в заручниках».
Юрій ЛУЦЕНКО, політик, ексгенпрокурор, боєць ЗСУ, про інформаційну політику:
«Мене бісить, що про війну нам розповідають радники радників з «буковинського котла», або ексриги (колишні депутати від Партії регіонів. – Ред.) – хто завгодно, тільки не люди, які дійсно у цьому компетентні. У нас на сьогодні, якщо не помиляюся, 2,5 тисячі Героїв України, десятки тисяч нагороджених – то чому ми їх не бачимо на екрані? Крім трубадурів Офісу Президента, там тільки пес Патрон, і той тільки тому, що не може балотуватися. Це неправильно, це штучне закриття для суспільства думок справжніх і компетентних Героїв війни».
Антон ГЕРАЩЕНКО, політик, прокоментував новину, що путін нібито побував у Маріуполі:
«Ну-ну, гітлер теж приїжджав до захопленого Маріуполя. У грудні 1941 року. Багато істориків та сучасників, таких як німецький генерал Альфред Йодль, стверджували, що саме тут гітлер уперше зрозумів, що війну програно.
А так про приїзд гітлера розповідають маріупольські краєзнавці: «Жодних вишуканих страв для шикарного банкету в Маріуполі не організовувалося, оскільки приїзд був раптовим, пізнім, та й сама напружена обстановка, яка склалася на фронті, не сприяла цьому». Минуло понад 80 років, а нічого не змінилося. І фінал історії буде таким самим».
Єгор ФІРСОВ, колишній народний депутат, боєць ЗСУ, про майбутній український контрнаступ:
«Усі думають, що контрнаступ – це обов’язково, як було в Харківській області, коли майже без втрат звільнили 150 населених пунктів. Але зараз ситуація інша. Ворог зробив висновки, збудував серйозні укріпрайони, проводить відеоспостереження по всій лінії фронту 24 години на добу. Це я не до того, що не треба звільняти території. Я до того, що не варто ставитися до ЗСУ, як до футбольної команди, спонукаючи оплесками і гаслами до бою. Ви не уявляєте, скільки сил і поту витрачається на те, щоб відбити у ворога невеличку посадку за 300 метрів від твоїх позицій. А люди чомусь сприймають контрнаступ так легко, ніби це схопив автомат, «тра-та-та» – і в дамках…».
Читайте також на volyn.com.ua: «Порошенко розповів, які санкції стали особливо болючими для путіна».