«Дорога «до Примадонни» складна: треба багато проплакати, недоспати... Але треба й ударити лихом об землю – і йти далі!»
Народна артистка України Людмила Приходько разом із друзями організувала імпрезу, на якій презентувала книгу про своє головне. Свято відбулося напередодні Міжнародного дня театру
Про життя в театрі й театр у житті всі, хто особисто знайомий із цією обдарованою жінкою, чули з її уст не раз. Інші ловили слово мудрості з уст її сценічних героїнь. Й ті оповіді чи репліки, глибокі й емоційні, приправлені добрим гумором, здавалося, мусять бути десь занотовані. Власне, це сталося: Людмила Іванівна Приходько на творчій зустрічі у Волинській науковій бібліотеці імені Олени Пчілки представила свою книгу з назвою «Примадонна». Як означила сама авторка, писала її, зокрема, і для молодих акторів: «Щоб знали, що дорога «до Примадонни» складна: треба багато проплакати, недоспати... Але треба й ударити лихом об землю – і йти далі!»
З того, які люди й з якими словами прийшли подякувати Людмилі Іванівні за її Слово, чулося, що вона заслужено мала й має на своєму тернистому життєвому шляху прекрасних подорожніх. Дистанційно, за посередництвом онлайн-зв’язку вітав український літературознавець і політик Микола Жулинський: він наголосив, як сильно відчуває й любить Людмила Приходько образне слово, й підсумував, що культура потребує набагато більшої уваги.
Велике щастя, коли зустрічаєшся з людиною, яка дає нову радість, нові відчуття і великий душевний підйом.
Подякувала за видання й філологиня та народна депутатка Ірина Констанкевич, яка оцінила книгу за «живі автобіографічні розповіді, спогади про служіння на сцені Волинського театру імені Т. Шевченка, загалом про український театр і драматургію». Багато з тих, хто підходив до мікрофона, відзначали харизматичність і неперевершеність актриси, яка справедливо має звання народної. «Ви навіть не уявляєте, з яким явищем ми зустрілися!..
Велике щастя, коли зустрічаєшся з людиною, яка дає нову радість, нові відчуття і великий душевний підйом», – підкреслив художній керівник камерного оркестру «Кантабіле», віртуозний скрипаль і народний артист Товій Рівець. По тому виконав знамениту «Мелодію» Скорика на знак шани світлої пам’яті головних героїв життя Людмили Іванівни – її батьків. І звучав «Садок вишневий коло хати» для канівчанки від дуету «Душа Волині» Алли Опейди та В’ячеслава Судими з подякою за таку почесну й дорогу назву, й лунала поезія авторки книги з уст її молодої колеги Людмили Натанчук, і теплі вітання з іскринкою незмінних коментарів Примадонни від інших колег, друзів: Михайла Ілляшенка, Володимира Карпука, Людмили Стасюк, Ігоря Натанчука, Наталі Гранич, Олександра Згоранця, Анатолія Гливи, Василя Чепелюка, Сергія Скулинця та ведучої заходу Ольги Кириченко. Сердечно звернулася до знаменитої бабусі і онучка Поліна. Вона також віддала належне нашим воїнам ЗСУ, які відстоюють державу, й культуру зокрема.Кожен, хто прийшов на свято до Примадонни, прямим чи опосередкованим чином дякував Людмилі Приходько, народній артистці України, прекрасній мудрій жінці, яка народилася в Каневі, але стільки всього зробила для волинян, що хочеться писати – волинянці, за те, що вона така, як є, і за те, що Українка.
От і книга «Примадонна», як зазначила подруга й колишня директорка книгарні Оксана Грінченко, з усіма спогадами, історіями про зустрічі з неординарними людьми, переповнена духом українства. До слова, редакторкою та упорядницею видання є Тамара Гримарович.
Книгу «Примадонна», яка має обмежений наклад, можна придбати, зателефонувавши в редакцію газети «Волинь» за номером телефону 050 994 99 07 або написавши на електронну пошту: [email protected].