Курси НБУ $ 41.76 € 43.12
Що варто знати про шахрайство з військовополоненими

Експертка пояснює: шахраї знаходять подібну інформацію у соцмережах, куди її розміщують родичі безвісти зниклих людей, вони також приєднуються до Telegram-каналів та Viber-спільнот.

Фото suspilne.media.

Що варто знати про шахрайство з військовополоненими

Шахраї та злодії грають на почуттях людей, тому в жодному випадку не можна йти на будь-які пропозиції

Пошуком зниклих безвісти або військовополонених українців займаються лише поліція, СБУ та Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин. Про це у коментарі Суспільному сказала координаторка Центру з питань зниклих безвісти, що знаходиться на Рівненщині, Олена Хотенко.

Так вона прокоментувала випадок шахрайства у колонії, де троє засуджених телефонували рідним військовослужбовців та за гроші пропонували допомогти звільнити їх із неволі.

«Шахраї та злодії грають на почуттях людей, тому в жодному випадку не можна йти на будь-які пропозиції, що хтось за гроші знайде для вас якусь інформацію, поверне вам вашого полоненого родича або зробить якісь послуги, які ви будете вважати для вас корисними щодо розшуку безвісти зниклих людей. Жодна організація, жодна людина в нашій країні не займається цим за гроші», — прокоментувала Суспільному Олена Хотенко.

Вона нагадала алгоритм першочергових дій в разі, якщо зв'язок з людиною втрачено:

зв'язатися з військовою частиною та з'ясувати, чи не виконує ваша близька людина якесь завдання і чи є там зв'язок, де він зараз перебуває;

коли військова частина дає підтвердження, що зв'язку з вашим близьким немає, і що, ймовірніше за все, він зник безвісти, йти до Нацполіції та писати заяву щодо порушення справи щодо зникнення особи, щоб там розпочали слідчі дії, а також здати зразки ДНК та біоматеріалів для ідентифікації;

обов'язково зв'язатися з Національним інформаційним бюро телефоном: 16-48 або (044) 287-81-65;

подати родичам заявку на відкриття справи у Міжнародний комітет Червоного хреста. Телефон гарячої лінії 0 800 300 155.

«Пошуком близьких вам людей, які зникли за особливих обставин, тобто через війну, займаються Національна поліція, СБУ та Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин. Тільки ці три державних відомства займаються розшуком безвісти зниклих людей», — уточнила Олена Хотенко.

«Пошуком близьких вам людей, які зникли за особливих обставин, тобто через війну, займаються Національна поліція, СБУ та Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин. Тільки ці три державних відомства займаються розшуком безвісти зниклих людей», — уточнила Олена Хотенко.

Вона додала: шахраї, які знаходяться в місцях ув'язнення, знаходять подібну інформацію у соцмережах, куди її розміщують родичі безвісти зниклих людей, вони також приєднуються до Telegram-каналів та Viber-спільнот.

«Тому якщо вам телефонує людина і розпитує про вашу близьку, а ще, можливо, володіє якоюсь інформацією про вашу близьку людину, ви маєте перевірити, з якого номеру дзвонять. Для цього ви зможете звернутись безпосередньо до СБУ, а також до нашого координаційного центру за адресою: м. Рівне, вул.Поштова, 11, тел. (068) 116 50 09. Ми також через СБУ перевіримо цей номер, а також звідки у цієї людини є інформація про ваших близьких», — зазначила координаторка Центру.

Читайте також: «Представлялися військовими та обіцяли посприяти у звільненні з полону: на Рівненщині викрили спритників»

Реклама Google

Telegram Channel