Як правильно вибрати газовий пальник
Щоб у туристичному поході чи на пікніку почуватися впевнено і комфортно, потрібно продумати все наперед. Одне з найважливіших питань — приготування їжі на природі. Розраховувати на те, що завжди можна буде розвести багаття, не доводиться: цьому може завадити не лише дощ, сніг чи вітер, а й відсутність поблизу деревини. Тому до списку обов'язкових елементів спорядження для туризму потрібно включити газовий пальник.
Що це за прибор?
Сучасні похідні (туристичні) газові пальники — це компактні та прості у використанні пристрої, які дають змогу отримати постійне контрольоване полум’я. Паливом для таких приладів слугують газові (ізобутанові) суміші.
Якими бувають пальники?
Асортимент пальників, які також називають примусами, досить різноманітний. Під час купівлі потрібно врахувати:
-
Скільки людей іде у похід. У таких спеціалізованих магазинах, як Travelersclub, описи пальників містять потужність і розміри. Вважається, що для одного-двох туристів достатньо пристрою потужністю до 2 кВт. Для групи до 5 осіб підійде пальник на 2500–3000 Вт, а якщо мандрівників більше, можна замовити прилад від 3000 Вт або купити кілька примусів. Від потужності залежить, як швидко ви зможете підігріти потрібну кількість води, зварити кашу чи юшку.
Компактні розміри пальників — чудова підмога в поході, коли хочеться звести до мінімуму обсяг та вагу спорядження. Однак слід пам'ятати про те, що від розмірів та конструкції пальника залежать його стійкість та можливість використання посуду потрібного діаметру. З огляду на це рекомендуємо звернути увагу на моделі з розширеною конфоркою та подовженими лапами.
-
У яких умовах використовуватиметься пальник. Одна справа — похід у найближчий лісок, і зовсім інша — підйом у гори. Важливе значення також має сезон: у холодні вітряні зимові дні використовувати пальник складніше.
Найбільш компактні та легкі моделі в каталозі Travelersclub — невиносні, які накручуються на балон із газовою сумішшю. Такі примуси розраховані на посуд невеликих розмірів. Більш стійкими, але і більш габаритними, важкими і дорогими є виносні пальники, які під’єднують до газових балонів за допомогою шнура. Другий варіант кращий для подорожей в екстремальних умовах.
Конструкція газових примусів постійно вдосконалюється. У сучасних моделях додатково передбачено п'єзопідпал, вітрозахист, підставки та регулятор потужності.