Курси НБУ $ 41.76 € 43.12
Керувати дроном треба вміти не лише щоб знищувати окупантів, а й щоб вирощувати хліб: подробиці бізнес-сніданку на Горохівщині

Новенька учбова техніка зустрічала учасників зустрічі.

Фото volyn.com.ua.

Керувати дроном треба вміти не лише щоб знищувати окупантів, а й щоб вирощувати хліб: подробиці бізнес-сніданку на Горохівщині

У професійно-технічному училищі № 27 міста Берестечка відбувся бізнес-сніданок, під час якого освітяни, роботодавці, представники профільних відомств говорили про підготовку кадрів для агропромислового комплексу під час війни

Непевно, найбільше уваги учасники зустрічі приділили проблемі нестачі сучасної техніки у волинських профтехнічних закладах освіти. Звісно, тут ідеться не так про безпілотники, як про імпортні трактори і комбайни, якими нині користуються волинські аграрії. Начальниця управління освіти й науки облдержадміністрації Наталія Матвіюк вихід із ситуації бачить в активному впровадженні дуальної форми навчання, коли теоретичний матеріал учні опановують у закладі, а практичні вміння та навички здобувають в агропідприємствах. До речі, такий підхід вже не перший рік практикує Берестечківське ПТУ. Депутат обласної ради, фермер Тарас Щерблюк каже, що у його господарстві майбутні механізатори мають змогу ознайомитися з новими сільгосптехнологіями, але закликає не відмовлятися від ідеї модернізації матеріально-технічної бази профтехнічних закладів.

– З училищем № 27 працюємо вже не перший рік. Це одне з небагатьох ПТУ, яке саме обробляє землю і це дуже важливо. Ми побачили тут новий трактор, який нещодавно придбали. Ця машина вже допоможе дітям сформувати уявлення про сучасну техніку. Вважаю, що її варто купувати, незважаючи на високу вартість, адже затрачені кошти можна доволі швидко відробити, – зазначив господарник.

Він також подякував директору закладу Олександру Лейбику за відкриття футбольної секції разом із ФК «Волинь», бо це заохочує молодих українців, які бажають займатися спортом, водночас опановувати робітничий фах.

Вже нині держава потребує дуже багато робітників, а після Перемоги необхідно буде ще більше. Тому підготовка таких кадрів нині – пріоритетний напрямок розвитку освіти. 

 

Під час зустрічі йшлося також про те, що підвищити популярність профтехнічної освіти можна, пропонуючи учням нові вміння, затребувані на ринку праці. Зокрема, навчаючи дітей управлінню дронами, за допомогою яких нині чимало господарств обробляють поля.

Потребу у таких фахівцях підтвердили присутні аграрії, а також директорка Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин. Вона розповіла, що сьогодні держава, аби підтримати конкурентоспроможність українців на ринку праці, видає ваучери на перепідготовку фахівців. Відповідно навчальні заклади, які долучаться до цієї ініціативи, матимуть змогу отримати додаткові кошти.

Заступниця начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Петриканин запропонувала освітянам агітувати учнів ПТУ займатися фермерством. Адже нині вони можуть отримати фінансову допомогу на відкриття своєї справи в межах проєкту «єРобота».

Під час бізнес-сніданку директори професійно-технічних училищ також озвучили проблеми, які на регіональному рівні вирішити неможливо.

 

Йдеться про те, що учень ПТУ на практиці не має права сам кермувати трактором, тоді як у Європі це питання врегульовано завдяки тимчасовим посвідченням. Крім того, в Україні дуже жорстке законодавство щодо праці неповнолітніх, а це відлякує керівників сільгосппідприємств від співпраці з навчальними закладами. Начальниця управління освіти й науки облдержадміністрації Наталія Матвіюк каже, що волиняни вже зверталися до центральних органів влади з проханням виправити ситуацію, але наразі безрезультатно.

Підбиваючи підсумки зустрічі, посадовиця наголосила, що в України немає іншого шляху, ніж розвиток профтехосвіти, адже попереду – велика відбудова нашої країни.

– Вже нині держава потребує дуже багато робітників, а після Перемоги необхідно буде ще більше. Тому підготовка таких кадрів нині – пріоритетний напрямок розвитку освіти.

Останні новини:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Реклама Google

Telegram Channel