Судитимуть волинянку за продаж черемші
На Волині судитимуть жінку, яка продавала на стихійному ринку черемшу
Рослина занесена до Червоної книги України.
Про це розповів Суспільному заступник начальника відділу природно-заповідного фонду та лісів Держекоінспекції області Юрій Джам.
Збитки, які за даними екологів, завдала продавчиня – понад 45 тисяч гривень.
Вилучили 750 рослин.
Продаж черемші виявили на привокзальній площі в Ковелі 31 березня фахівці екологічної інспекції області та поліцейські. У продавчині, каже Юрій Джам, вилучили 750 рослин.
На ковельчанку правоохоронці склали протокол за ч.2 статті 90 КУпАП, що передбачає від 510 до 850 гривень штрафу за знищення рідкісних рослин. Як зазначано в українському законодавстві, компенсація за кожну зірвану стеблину черемші становить 62 гривні. Наразі матеріали справи направили до суду.
Рейд у рамках операції «Первоцвіт 2023», розповіли в Державній екологічній інспекції у Волинській області, проводили з 27 березня до 2 квітня у Ковелі, Камінь-Каширському, Любомлі та селищі Любешів.
Що відомо
- Наприкінці березня на луцьких ринках зафіксували два випадки продажу цибулі ведмежої (черемші), яка занесена в Червону книгу України. Майже 160 тисяч гривень збитків завдали державі двоє продавців, у яких вилучили 2 575 рослин. Вдома вирощувати черемшу можна, однак зривання, продаж і купівлю черемші забороняє природоохоронне законодавство.