«Від зерна до медової продукції»: Польща заборонила імпорт сільськогосподарської продукції з України
Обмеження діятимуть до 30 червня 2023 року
Польський уряд вирішив заборонити імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України, щоб захистити польський аграрний сектор.
Відповідне розпорядження опублікував міністр розвитку і технологій Вальдемар Буда.
«Згідно з директивним рішенням Ради міністрів, я щойно підписав розпорядження про заборону імпорту сільськогосподарської продукції з України», – написав Буда в Twitter, опублікувавши документ.
Zgodnie kierunkową decyzją Rady Ministrów właśnie podpisałem Rozporządzenie w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych.@MorawieckiM @pisorgpl @MRiTGOVPL@MRiRW_GOV_PL @MF_GOV_PL pic.twitter.com/vHjhFCeOek
— Waldemar Buda (@waldemar_buda) April 15, 2023
До переліку заборонених продуктів увійшли зернові, молоко, яйця та м’ясо птиці.
До переліку заборонених продуктів увійшли зернові, молоко, яйця та м’ясо птиці.
Лідер керівної партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський під час суботнього з’їзду оголосив про введення заборони на імпорт зерна та десятків інших видів продуктів харчування з України до Польщі. «Від зерна до медової продукції», – зазначив він.
В опублікованій в суботу інформації про поточну ситуацію в аграрному секторі зазначено, що «Рада міністрів обговорила поточну ситуацію на сільськогосподарському ринку і негативні наслідки російської агресії в цій сфері». Міністр сільського господарства і розвитку села представив поточні проблеми, пов’язані з надходженням сільськогосподарської продукції з України.
Повідомляється, що «члени Ради міністрів під головуванням прем’єр-міністра Матеуша Моравецького обговорили можливі рішення та офіційні дії, які Польща може вжити для захисту польських фермерів та споживачів». Були також розглянуті потенційні дії щодо стабілізації сільськогосподарського ринку, йдеться у повідомленні.
«Рада міністрів уповноважила міністра сільського господарства і розвитку села та міністра розвитку і технологій видати відповідні правові акти для захисту польського сільськогосподарського ринку від дестабілізації – в тому числі тимчасову заборону на імпорт сільськогосподарської та харчової продукції з України», – йдеться у заяві.
Було зазначено, що «відповідні міністри перебувають у постійному контакті з українською владою з метою вирішення складної ситуації, пов'язаної з дестабілізацією на сільськогосподарському ринку».
Постанова набуде чинності з дня її опублікування. У ній вказано, що «до 30 червня 2023 року встановлюється заборона на імпорт на територію Республіки Польща товарів, що походять з території України або ввозяться з території України, перелічених у додатку до цієї постанови».
До 30 червня 2023 року встановлюється заборона на імпорт на територію Республіки Польща товарів, що походять з території України або ввозяться з території України, перелічених у додатку до цієї постанови.
У свою чергу Міністерство аграрної політики та продовольства України заявили, що шкодує про прийняття польськими колегами рішення про тимчасове обмеження експорту в/та через територію Польщі (в тому числі транзитом) сільськогосподарських товарів з України. Мінагрополітики завжди виступало й виступає за відкриту, конструктивну і взаємовигідну співпрацю відповідно до Угод про асоціацію та вільну торгівлю між Україною та ЄС.
«Тиждень тому ми погодили, що 4 культури: пшениця, кукурудза, насіння соняшника та ріпаку до 1 липня 2023 року йтимуть через Польщу лише транзитом. Цього тижня ми досягли низки домовленостей для розвитку взаємовигідного співробітництва в галузі сільського господарства та вирішення проблем логістики і погодили текст Меморандуму про взаєморозуміння».
Зі свого боку Мінагрополітики пропонує: найближчими днями узгодити з польською стороною новий Меморандум про взаєморозуміння, який враховуватиме інтереси України та Польщі в дусі конструктивного надійного ефективного співробітництва для обох країн і належним чином врегулює питання транзиту сільськогосподарської продукції територією Польщі
«Ми готові до співпраці з польською стороною в проведенні ретельного розслідування будь-яких зловживань, які могли мати місце в цьому питанні і призвели до нинішньої ситуації, що не відповідає інтересам ані Польщі, ані України», – заявилиу відомстві.
Читайте також на volyn.com.ua: «Волинь – лідер у посівній кампанії».