У Володимирі археологи викопали давньоруський горщик із тавром тризуба
Дослідження проводять у рамках проєкту будівництва укриття та навчального корпусу Ліцею імені Олександра Цинкаловського у Володимирі на Волині
У місті Володимир під час дослідження урочища Апостольщина археологи знайшли денце гончарного горщика періоду XII-XIII століть із клеймом тризуба.
«Це особливий та рідкісний вид посуд», – розповів у коментарі Суспільному науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.
З його слів, елемент керамічного посуду має невеликий розмір, а викарбуваний стилізований тризуб – 5х4 сантиметри.
Особистий князівський герб (зображення тризуба), припускає археолог, на денця посуду ставили на тих виробництвах, котрими управляв князь.
Особистий князівський герб (зображення тризуба), припускає археолог, на денця посуду ставили на тих виробництвах, котрими управляв князь.
Віктор Баюк зазначив, що в основному на давньоруській кераміці майстри зображали солярні знаки: коло, хрест та тризуб, при чому тавро тризуба є рідкісним. Наразі у Володимирі археологи зібрали величезну колекцію з-понад 15 знайдених клеймлених денець гончарного посуду. Зокрема, 6 квітня під час дослідження перед будівництвом укриття та нового корпусу ліцею імені Олександра Цинкаловського у Володимирі археологи відшукали митну пломбу XI-XII століть.
Як написав на своїй Facebook-сторінці голова Володимирської територіальної громади Ігор Пальонка, на невеликій глибині культурного шару археологи відшукали чимало артефактів, зокрема: залишки горщиків XII-XIII століття, пічних кахель, амфор, рідкісних скляних прикрас, а також металеві хрестики, гральні кості, кістяний амулет із рунами та пригорщу митних пломб, якими князі маркували власні товари.
Читайте також на volyn.com.ua: «На Волині реставрують елемент древнього іконостасу Низкиницького монастиря, який знищив Петро Лебідь».