Два волинських міста потрапили в десятку «частково прозорих»
Програма «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine) презентувала адаптоване дослідження роботи міських рад під час війни
Це не лінійне продовження традиційних Рейтингів прозорості — цьогоріч команда оцінювала лише 70 міст зі звичних 100 за оновленими критеріями. Замість звичних балів і місць — тепер статус міста («прозоре», «частково прозоре» та «непрозоре») і рівень виконання індикаторів. Дослідження відбулося за фінансової підтримки Європейського Союзу.
За результатами дослідження, статус «прозорі» мають Дніпро, Львів та Мукачево. «Частково прозорими» визначені 10 міст: Вінниця, Володимир, Житомир, Кам’янське, Київ, Кропивницький, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Чернівці.
До «непрозорих міст» віднесли Нововолинськ, Ковель, Вараш, Рівне, Дубно та ще 52 міста.
До «непрозорих міст» віднесли Нововолинськ, Ковель, Вараш, Рівне, Дубно та ще 52 міста.
Прогнозовано, що з початком повномасштабної війни сфера доступу до публічної інформації загалом регресувала. Аргументуючи безпековими ризиками, міста призупиняли роботу офіційних порталів або ж обмежували доступ до окремих розділів чи сторінок. Але все ж, прозорість роботи має залишатись важливим завданням для органів місцевого самоврядування.
Адже у середньому міста виконували індикатори дослідження на 37,5%. При цьому вимоги українського законодавства — на 47,8%. Тобто українські міста не виконали понад половину обов’язкових законодавчих вимог.