Щоб підтримати відважних українців, бразильський клуб став... «Маріуполем»
Браво! Бравіссімо!
Футбольна команда «Бател» із третього дивізіону штату Парана змінила назву на ФК «Маріуполь». Також клуб виступатиме у кольорах, формі та під емблемою азовського колективу, який намагалися знищити російські окупанти. Ця акція, за словами керівництва «Батела», є виявом поваги маріупольському клубу, який після повномасштабного вторгнення рф, постійних бомбардувань та окупації міста ворожими військами втратив рідний стадіон, базу та призупинив участь у турнірах.
Насправді не дивно, що на такий крок пішла команда саме з Парани. Адже штаб-квартира клубу знаходиться у Гуарапуаві, у регіоні Прудентополіс, який відомий найбільшою українською громадою в
Латинській Америці. Близько 75% із 52 тисяч місцевих жителів мають українське коріння.
Попередньо акція бразильського клубу триватиме шість матчів – три офіційні та три товариські. Проте не виключено, що команда залишиться «Маріуполем», доки донецький клуб не повернеться додому і відновить свої виступи. «У нашому клубі та в нашому регіоні є відчутна українська ідентичність. Ідея полягає в тому, щоб допомогти зберегти ФК «Маріуполь», який був гордістю та великою пристрастю міста доти, доки вони дійсно не зможуть повернутися до своєї діяльності», – заявив президент «Батела» Алекс Лопес.
Близько 75% із 52 тисяч місцевих жителів мають українське коріння.
«Наше послання світу – це мир і підтримка боротьби за суверенітет України. Футбол був там приводом для великої радості, і, безумовно, у майбутньому клуб знову займе те місце, на яке він заслуговує», – додав президент бразильського клубу.
«Ми дуже зворушені і вдячні «Бателу» за такий вчинок. Війна спустошила наше місто. Наші школи, театри та спортивні команди були знищені або переміщені. Але те, що ця команда в країні футболу, на іншому кінці світу, погодилася зберегти наше ім’я у цей темний період нашої історії, нас просто приголомшило. Неможливо висловити, як багато це означає для нас», – відреагував віцепрезидент українського «Маріуполя» Андрій Санін.
Петро ПАС.