Курси НБУ $ 41.40 € 45.14
Сашко з кліпу Imagine Dragons над усе хоче стати автоелектриком

Волинь-нова

Сашко з кліпу Imagine Dragons над усе хоче стати автоелектриком

14-річний Олександр Згурський із майже вщент знищеного окупантами села Новогригорівка на Миколаївщині, як то кажуть, за ніч став знаменитим. Як інформує Укрінформ, 10 травня американськийгурт Imagine Dragons оприлюднив кліп на пісню Crushed: за два дні його переглянуло понад 1,5 млн користувачів. Головним героєм відео є Сашко.

На відео хлопчик крокує вулицями розбомбленого росіянами рідного села, зупиняється біля руїн школи, мовчки сидить зі свічкою в темряві напіврозваленої домівки…

Уже з перших днів війни колони рашистської техніки вільно пересувалися селом, а коли ЗСУ їх відтіснили, почали буквально розстрілювати Новогригорівку з різних видів зброї. Нині вона зруйнована на 90 відсотків.

Уже з перших днів війни колони рашистської техніки вільно пересувалися селом, а коли ЗСУ їх відтіснили, почали буквально розстрілювати Новогригорівку з різних видів зброї. Нині вона зруйнована на 90 відсотків. Сашко розповідає, що спочатку було страшно, але згодом згуртувалися з друзями і разом переживати обстріли стало дещо легше.

 

 

Мешканці Новогригорівки ховалися у підвалах, але з часом зрозуміли, що під такими шаленими обстрілами їм не вижити, тому вимушені були покидати свої домівки.

 

 

 

Серед них був і Сашко з мамою Лідією Вікторівною та дідусем Віктором Васильовичем. Спочатку родина разом з односельцями виїхала у Чернівецьку область, та згодом повернулися на Миколаївщину, ближче до своєї домівки. Як тільки звільнили Херсон і обстрілів стало менше, одразу вирушили додому.

В один із днів у листопаді 2022 року хлопець зустрівся з американським музикантом і фотографом на ім’я Тай (режисер гурту Imagine Dragons Тай Арнольд, – ред.) та його перекладачем. Вони запропонували Сашкові знятися у кліпі, щоб розповісти про звірства росіян та привернути увагу волонтерських організацій до знищеного села. Той погодився. Увесь процес розтягнувся на кілька днів: заважала дощова погода і те, що в селі не було світла та зв’язку, тож хлопцю доводилося їздити до Миколаєва, щоб відвідувати шкільні онлайнуроки.

Врешті зйомки закінчилися й американець поїхав. Але Сашко не розповів про свій новий досвід нікому, навіть мамі. На запитання чому, відповідає: «Думав, що цей кліп десь викладуть за кордоном і його ніхто з нас не побачить, тож і не став про це зарання говорити».

І лише коли через кілька місяців американець повернувся у село, щоб узяти дозвіл у мами Сашка на оприлюднення відеоматеріалу, всі дізналися про кліп і його головного героя.

 

 

 

«Тепер мене односельці все розпитують, дехто просить автограф, відомі блогери позначають у соцмережах, телефонують журналісти…» – ніяковіє Сашко.

Та зараз йому ніколи на цьому зосереджуватись. Він закінчує 9 клас і надалі планує опанувати професію автоелектрика, про яку давно мріяв. Каже, що хоче навчатися у Миколаєві, щоб надовго не покидати родину і своє село. 

На питання, чи не пропонували їм перебратися у модульний будиночок, які привезли у село міжнародні партнери, розсудливо відповідає, що нехай, мовляв, туди заселяються ті, чиї будинки зовсім розвалені і жити ніде. Вони ж до зими планують перебратися у свою хату, а поки поживуть у знайомих. Тим більше, що село почало потроху оживати – коли тільки повернулися, не було ні електрики, ні води (газу тут не мали і до війни, грілися пічками). Зараз уже є світло і ремонтують водогін.

Також Сашко хоче, щоб відновили його рідну школу, якій теж добряче дісталося від російських «асвабадітєлєй». Наразі волонтери допомагають із придбанням деяких будматеріалів, тому є надія, що мрія Сашка та його друзів збудеться. Та щоб це сталося, потрібно ще багато зусиль і ресурсів, яких поки що дуже не вистачає.

 

 

 

«Коли я стану дорослим, хочу, щоб у цій школі навчалися мої майбутні діти», – каже юний співрозмовник.

Місцеві мешканці намагаються не лише відновлювати свої хати, а й займаються благоустроєм. Щосуботи вони зустрічаються біля церкви і проводять сільську толоку – приводять у порядок цвинтар, розчищають вулиці, упорядковують громадські місця й таке інше. А ще облаштували волейбольний майданчик, і тепер молодь навіть із сусідніх сіл приїздить до них грати у волейбол.

Автор: Алла Мірошниченко, Миколаїв.

Останні новини:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Реклама Google

Telegram Channel