Європейський фонд інновацій (EIC) вирішив виділити для техно-стартапів з України 20 млн євро
Червень 2022 року ознаменувався тим, що Єврокомісія запустила фінансову підтримку 20 млн євро на розвиток нових техно-стартапів з України. Згідно з правилами EIC ця сума розподілялася на конкурсній основі між кількома учасниками. Проєкт Seeds of Bravery був обраний ключовим партнером розвитку інновацій в Україні.
Із загальної суми, компанія отримала 12 млн євро на видачу грантів технологічним підприємцям та інноваційним стартапам. Решту грошей було розподілено між іншими компаніями - конкурсантами. Попри це, стартовий капітал можна заробити, граючи у казино без верифікації 2023 року, які пропонують не лише оптимальні умови гри, а й великий перелік слотів.
Однак, за відсутності потягу до азартних ігор і бажання втілити свої ідеї в життя, можна подати заявку на грант. Стартапи та бізнесмени, орієнтовані на створення нових технологій в Україні, зможуть отримати фінансування за низкою програм. Вони передбачають допомогу бізнесу з урахуванням актуальної стадії розвитку, зокрема, інкубації, акселерації та виходу на ринок.
Основні факти на тему
Отже, з 10 травня 2023 року Seeds of Bravery стала підбирати претендентів на розподіл 12 млн євро. При цьому проєкт триватиме 2 роки, а перші ФОП та стартапи зможуть отримати гранти вже цього року. Відомо що:
-
Суть проєкт від EIC полягає у підтримці, щонайменше 200 компаній у сфері нових технологій;
-
Глибоко-технологічним стартапам планується виділити по 60 000 євро;
-
У межах грантової допомоги, стартапам пропонуватиметься бізнес-консультування та пошук партнерів;
-
Європейський грант зможе допомогти бізнесу на будь-якій стадії розвитку.
Щодо конкурсу між компаніями, з 20 мільйонів, 8 млн євро пішло решті його учасників. Серед них, зокрема, Український фонд стартапів та FundingBox. Усього, на програму EIC, було зареєстровано 20 заявок.
На що орієнтовані гранти і хто зможе їх отримати
11 травня 2023 року грантову програму Єврокомісії прокоментували в українському Міністерстві цифрової трансформації. Михайло Федоров офіційно підтвердив, що фінансування стартапів триватиме два роки. При цьому всі 20 млн євро будуть розподілені на різні потреби.
Так, підприємці отримають не лише стартовий капітал для реалізації своїх ідей. Тут мається на увазі пошук нових інвесторів, просування проєктів, навчання бізнесменів, вихід на міжнародний ринок та інше. Важливо й те, що це буде сприяти у процесі інтеграції українського техно-сегмента до мережі ЄС.
При цьому зазначається, що основним фокусом програми Seeds of Bravery вважається створення інновацій, спрямованих на відновлення України. Інакше кажучи, грант матимуть змогу отримати новатори у галузях розвинених послуг, креативного підприємництва чи комерціалізації наукових досліджень. При цьому у Мінцифри підтвердили, що кожен заявник матиме змогу отримати фінансовий старт у розмірі до 60 000 євро.