На Рівненщині показали унікальний дохристиянський обряд «Водіння Куста» (Фото)
«Водіння Куста» - унікальна мистецька візитівка Полісся. Вчора у Сарненський історико-етнографічний музей відтворювали дохристиянський весняно-літній обряд.
Це тисячолітній обряд, який в наші дні проводиться до Дня Святої Трійці. Упродовж дуже тривалого часу переходить із покоління в покоління. Про це повідомляє Рівненська ОВА.
«З 2018 року «Водіння куста» внесене до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Сьогодні, коли ворог намагається нищити усе українське, дуже важливо продовжувати берегти національну ідентичність та наші традиції. До речі, на Поліссі вважають, що водіння Куста здатне захистити від зла, від біди та від війни», - зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль , який відвідав мистецький захід.
Традицію відтворювали учасники народного аматорського дитячого фольклорного колективу «Мазурки» села Корост Сарненської громади.
Куст — це назва обрядового персонажу. Жінки збиралися групами, одну дівчину наряджали Кустом — вбирали у зелень з ніг до голови (це може бути лепеха, кленове листя) і ходили від хати до хати, співаючи пісні. Господарі чекали приходу Куста. У текстах пісень, які збереглися, є побажання доброго врожаю, здоров’я для усіх родичів. Учасницям дійства господарі віддячували подарунками.
Читайте також: Якої погоди чекати волинянам на Трійцю: прогноз.