Курси НБУ $ 41.29 € 43.47
У Білорусі будують табори для розміщення найманців ПВК «Вагнер»

Емблема ПВК на стіні в Белграді, Сербія, 19 січня 2023 року.

A man walks by a drawn again mural depicting the logo of Russia's Wagner Group on a wall in Belgrade, Serbia, Thursday, Jan. 19, 2023. A friendly, fellow-Slavic nation, Serbia has welcomed the fleeing Russians who need visas to travel to much richer Western European states. But in Serbia, they have not escaped the long reach of Putin's hardline regime influence. (AP Photo/Darko Vojinovic)

Фото: Associated Press.

У Білорусі будують табори для розміщення найманців ПВК «Вагнер»

Інформацію про те, що «вагнерівців» відправлять до Білорусі, підтверджують і їхні родичі

У Могилівській області Білорусі вже ведеться будівництво військового табору для найманців ПВК «Вагнер». Частина «вагнерівців» мала виїхати до РБ з Росії після невдалої спроби заколоту.

Про це повідомляє російське медіа «Вёрстка», з посиланням на співрозмовника у лісництві Могилівській області, інформує Суспільне.

За його словами, таборів буде кілька, один із них розташується недалеко від міста Осиповичі. Це 200 кілометрів від кордону з Україною.

За його словами, таборів буде кілька, один із них розташується недалеко від міста Осиповичі. Це 200 кілометрів від кордону з Україною.

«Ми працюємо, вже сьогодні працюємо. Завтра до обіду стоїть завдання (побудувати — ред.)», — сказав співрозмовник журналістам.

Він додав, що площа табору становитиме 24 тисячі квадратних метрів і він буде розрахований на вісім тисяч ліжок.

Особа, близька до керівництва Могилівської області, підтвердила, що місцева влада має наказ побудувати табір для ПВК «Вагнер» у регіоні.

Також інформацію про те, що «вагнерівців» відправлять до Білорусі, підтверджують і їхні родичі.

Одна з родичок, посилаючись на свого знайомого повідомила журналістам, що підрозділи ПВК «Вагнер», які залишилися в Ростові-на-Дону, направлять до Білорусі.

Ще одна співрозмовниця видання розповіла виданню, що її чоловік, який 24 червня перебував у Ростові, повідомив їй про відправку до Білорусі «швидше за все», але більше на зв'язок не виходив.

Суспільне звернулось до пресслужби української розвідки за коментарем.

25 червня командувач Об’єднаними силами ЗСУ Сергій Наєв заявив, що Сили оборони не вважають ймовірним напад найманців із ПВК «Вагнер» з території Білорусі.

За його словами, українські війська продовжують нарощувати оборонні засоби. При цьому вони не спостерігають накопичування сил з білоруського боку.

Інформація про нібито можливий наступ найманців ПВК «Вагнер» з Білорусі зʼявилася після того, як ексочільник Генштабу Великої Британії, генерал Річард Даннатт заявив, що Україна має остерігатися нападу «вагнерівців» з півночі, тому що Євген Пригожин начебто виїхав до Білорусі.

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт «вагнерівців».

Увечері 23 червня глава ПВК «Вагнер» Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації «вагнерівців» і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував «марш справедливості», додав, що «вагнерівців» 25 тисяч і вони ідуть «розбиратись». А також закликав всіх, хто хоче «заканчівать бєзпрєдєл» долучатись до «маршу».

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл «вагнерівців» «інформаційною провокацією», водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом «організації військового заколоту».

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати «заколотників» і назвав події «ударом в спину».

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

Читайте також: «В уряді Німеччини висунули версію, чому Пригожин відмовився брати москву в останню мить»

Реклама Google

Telegram Channel