Курси НБУ $ 40.75 € 43.70
Українка Джоан Фейбі Бежура «заколола» всіх суперниць і принесла нам 12-е «золото»

Для Бежури це найкращий результат у кар'єрі. Українка ще ніколи не здобувала медалі континентальної чи світової першості.

Фото із сайту sport.ua.

Після 6-ти змагальних днів на Європейських іграх-2023 в української команди 12 золотих, 7 срібних і 6 бронзових медалей

Ми – треті в медальному заліку Європейських ігор.

Отож, хто здобув для України медалі.

«Золото» – 12 медалей

Перше «золото»

На Європейських іграх-2023 український веслувальний жіночий дует Людмила Лузан / Валерія Терета виграв змагання на каное на дистанції 500 метрів. Іспанці та угорці відповідно здобули срібні та бронзові медалі.

Браво, Валеріє і Людмило!

Фото із сайту champion.com.ua.

І хоч Валерія Терета представляє зараз Львівську область, свою спортивну кар'єру веслувальники починали в Шацькій дитячо-юнацькій спортивній школі (перший тренер Микола Романович).

Друге «золото»

Український екіпаж у складі Олега Кухарика та Ігоря Трунова  став володарем золотої медалі серед каяків-двійок на дистанції 500 метрів. Вони швидше за всіх дісталися фінішу, показавши час 1:28,928.

Третє «золото»

На Європейських іграх у фіналі стрибків з 3-метрового трампліна та 10-метрової вишки серед змішаних команд українці посіли перше місце. Наша команда у складі Олексій Середа, Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська не залишила шансів своїм суперникам й набравши бала стала найкращою командою в Європі. Найближчого переслідувача випередила на сорок очок. Друге та третє місця відповідно посіли збірні Італії та Іспанії.

Четверте «золото»

Каратистка Анжеліка Терлюга у ваговій категорії до 55 кг у фінальному поєдинку перемогла болгарку Івет Горанову (2:0) та виграла змагання на Європейських іграх.

П’яте «золото»

Чемпіоном з карате у ваговій категорії до 75 кг у чоловічому куміте став Андрій Заплітний.

Шосте «золото»

Людмила Лузан – дворазова чемпіонка Європейських Ігор.  Цього разу вона перемогла у жіночому каное на дистанції 500 метрів. Нагадаємо, на Євроіграх у Польщі Людмила Лузан раніше разом із уродженкою Шацька Валерією Теретою завоювала золото серед каное-двійок (дистанція – 500 м) і виграла срібло в каное на дистанції 200 метрів.

Сьоме «золото»

Ксенія Байло та Кирило Болюх перемогли в синхронному міксті з 3-метрового трампліну.

Восьме «золото»

У бігу на дистанції 800 метрів серед жінок найкращою стала представниця Рівненщини Наталія Кроль (Прищепа).

Дев’яте «золото»

= Українка Марина Бех-Романчук завоювала золоту медаль у потрійному стрибку, стрибнувши на 14,58 м.

Деcяте «золото»

У легкій атлетиці українка Ярослава Магучіх стала чемпіонкою зі стрибків у висоту, злетівши над планою на 1,97 метра.

Одинадцяте «золото»

Стрибуни у воду Олексій Середа та Кірілл Болюх перемогли в синхронних стрибках у воду із 10-метрової вишки.

Дванадцяте «золото»

Українська 31-річна фехтувальниця Джоан Фейбі Бежура здобула «золото» в особистих змаганнях шпажисток. У фіналі змагань українка перемогла представницю Польщі Мартіну Сватовськи-Веглярчик із рахунком – 15:12.

💪💙Відзначимо, що на шляху до п'єдесталу 31-річна киянка змусила скласти зброю олімпійську чемпіонку Токіо-2020 в команді та триразову медалістку чемпіонатів світу Еріку Кірпу з Естонії (15:10), у півфіналі взяла гору над німкенею Александрою Елер (15:12), а у напруженому фінальному поєдинку у кінцівці вирвала перемогу у господарки доріжки бронзової медалістки чемпіонатів світу та Європи Мартини Сватовської-Венгларчик (15:12).

Інші наші медалісти:

«Срібло» – 7 медалей

= Каноїстка Людмила Лузан до «золота» першого дня змагань (у двійці на дистанції 500 м) додала «срібло» в одиночці на 200-метрівці.

= Українська байдарка-четвірка здобула «срібло» на дистанції 500 м у складі: Дмитро Даниленко, Іван Семикін, Олег Кухарик та Ігор Трунов.

= Виборола «срібло» серед каратисток Аніта Серьогіна (до 61 кг).

= Cрібну медалі в скарбничку поклали сестри Марина та Владислава Алексіїви у програмі довільних дуетів синхронного плавання.

Марина Алексіїва, Владислава Алексіїва, Марта Фєдіна, Вероніка Гришко, Дар'я Мошинська, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмоніна та Валерія Тищенко у командній акробатичній програмі з артистичного плавання.

= Також «срібло» в активі метальника молота Михайла Кохана. Він показав результат 77,03 метра і програв лише господарю змагань, олімпійському чемпіону Токіо-2020 Войцеху Новіцкі.

Українські лучники Іван Кожокар та Анастасія Павлова взяли срібло у «змаганнях» змішаних команд.

«Бронза» – 6 медалей

= Олена Костевич посіла третє місце у фіналі Європейських ігор у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів серед жінок і завойовувала олімпійську путівку.

= Каратист Нікіта Філіпов програв півфінальний поєдинок в куміте до 60 кг серед чоловіків і тому удостоївся «бронзи».

= Бронзовим призером у потрійному стрибку в легкій атлетиці став Владислав Шепелєв.

= Легкоатлет Артур Фельфнер виборов бронзову медаль у метанні списа, показавши результат 82.24 м.

= Владислав Микитась виборов «бронзу» у тайському боксі.

= Анастасія Михайленко здобула «бронзу» у тайському боксі.