На що витрачатимуть вільні залишки бюджету в Луцьку
На засіданні Постійної комісії Луцької міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансівбюджетній сесії вирішили питання щодо розподілу вільного залишку бюджетних коштів.
На бюджетній комісії розглянули багато питань.
«На бюджетній комісії вирішили спрямувати кошти:
= на поточні ремонти гімназії №14 - 280 тис грн, школи №20 - 374 тис грн, дитсадка у Жидичині - 195 тис грн, в Рокинях 100 тис грн
= на ремонти котельні у школах в Шеплі - 400 тис грн, в Жидичині - 800 тис грн
= на облаштування майданчика біля Жидичнського ліцею - 1 млн грн
= відновлювальні роботи споруд цивільного захисту - 1,6 млн грн
= облаштування громадських вбиралень на кладовищах - 200 тис грн
= капітальний ремонт прибудинкових територій - 10 млн грн
= поточний ремонт доріг - 20 млн грн
= капремонт «розумних зупинок» - 5 млн грн
= капремонт Будинку панахиди - 1,5 млн грн
= ремонт споруд Кафедрального собору, що є пам’яткою національного значення (субвенція обласному бюджету) - 1 млн грн
н= а покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин, деякі ремонтні роботи та ремонт автомобілів - 2,1 млн грн та ін.
Також отримали субвенцію з обласного бюджету:
= на житло для внутрішньо переміщених осіб, які брали участь у війні - 3 млн грн
= на житло для ветеранів війни, які отримали каліцтво - 12,7 млн грн
Також отримали субвенцію з обласного бюджету:
- на житло для внутрішньо переміщених осіб, які брали участь у війні - 3 млн грн
- на житло для ветеранів війни, які отримали каліцтво - 12,7 млн грн
Збільшили розмір програми для виплат дітям, чиї батьки загинули на війні або зникли безвісти. Якщо до повномасштабного вторгнення таких дітей в нашій громаді було 38, то тепер - 159. Відповідно, додали до програми 3 млн грн.
Також сьогодні обговорили розміри земельного податку та орендних ставок. Після об’єднання із Луцьком в різних населених пунктах досі - різні нарахування. Є потреба врівноважити це за єдиним спільним підходом, проте у нашої комісії виникли питання щодо деяких розмірів, наприклад, орендних ставок. Тому поки утримались від голосування за це питання.
Ще одне важливе питання: підземні смітники за 91 млн грн. Деякі ЗМІ опублікували інформацію, що міськрада виділила з бюджету таку суму на смітники. Проте це не відповідає дійсності, спробую пояснити.
Кошти із бюджету виділяються в рамках конкретної цільової програми, яку розробляє і затверджує разом із повним розміром фінансування міська рада. Але програма може бути розрахована на 3, 5 чи 10 років. І ця загальна сума поступово протягом всього часу буде виділятись на конкретні заходи в рамках Програми.
У цьому випадку є Програма оновлення локацій збору побутових відходів на 2023-2025 рр загальним розміром 91 млн грн. Але це поки - лише Програма, цих коштів ніхто не виділяв!
Цього року в рамках Програми заплановано:
1 - відкриття двох Центрів управління відходами на вул. Ветеранів і в Брище - близько 3 млн грн (за прикладом, як працює Центр на вул. Трункіна)
2 - у липні - 11 локацій підземних смітників і до кінця року - ще 50 локацій, на що передбачено 10 млн грн
Підземні смітники - це гарна ідея, до того ж, економічно обгрунтована. Якщо не купувати їх - то однаково весь час доводиться оновлювати наземні контейнери. А так ми ще й виграємо в питаннях екології та комфорту мешканців.
Запрошували на комісію працівників Державної податкової служби, щоб обговорити стан сплати податків.
Попри війну в минулому році план доходів до міського бюджету виконали на 106,7% (при плані 2,2 млрд грн надійшло 2,3 млрд грн).
Залишається відкритим питання податку на землю. Минулого року в бюджет заплатили 150 млн грн, а загальний борг складає ще 189 млн грн. В нашій громаді - 21 тисяча боржників((( І найчастіше це - через непоінформованість.
У середу - чергова сесія, буде більше новин» - йдеться у повідомленні.
Читайте також: «НАБУ і САП затримали голову Тернопільської облради та двох заступників голови Тернопільської військово-цивільної адміністрації».