Курси НБУ $ 40.75 € 43.70
Суперчемпіонка Ольга Харлан: «Сподіваюсь, вся країна співала зі мною Гімн України»

«Дуже хочу, щоб наші бійці поверталися живими додому, і ця нагорода в першу чергу для них».

Фото – Суспільне Спорт.

Україна продовжує утримувати 3-ю позицію в медальному заліку на ІІІ Європейських іграх у польському Кракові, маючи в своєму активі 17 золотих, 10 срібних і 7 бронзових медалі

У колекції легендарної шаблістки 32-річної Ольги Харлан (на фото) є чотири олімпійські медалі й командна нагорода найвищого ґатунку на головному мультиспортивному форумі континенту у Баку-2015, а от індивідуальної медалі на цих змаганнях до цього часу не було.

І вчора вона нарешті її здобула – і одразу «золото»!

Ольга Харлан поділилася своїми емоціями та враженнями після золотого фінішу особистих змагань на «Tauron Arena»:

«Ця перемога дуже важлива в першу чергу для нашої країни, а також особисто для мене, тому що я дуже хотіла принести медаль Україні, нашим бійцям, які нас захищають, моїй родині, яка частково тут зі мною. Але моя бабуся зараз знаходиться в Миколаївській області, сподіваюся, вона дивилася трансляцію, і бачила мій виступ.

Я дуже рада, що сьогодні тут лунав гімн України, і я дуже голосно його співала. Сподіваюсь, вся країна співала його зі мною. Я хочу подякувати нашій армії, нашим бійцям, нашим волонтерам, всім нашим людям. Ми дуже сильна нація. І всі ці люди надають сил нам боротися тут. Дуже хочу, щоб наші бійці поверталися живими додому, і ця нагорода в першу чергу для них».

Україна зберігає третю сходинку в медальному заліку та впритул наблизилась до лідерів медального заліку Європейських ігор-2023.

6. Франція 8 11 17 36..

А тепер читайте про тих, хто здобув для України медалі.

«Золото» – 17 медалей

Перше «золото»

На Європейських іграх-2023 український веслувальний жіночий дует Людмила Лузан / Валерія Терета виграв змагання на каное на дистанції 500 метрів. Іспанці та угорці відповідно здобули срібні та бронзові медалі.

Браво, Валеріє і Людмило!

Фото із сайту champion.com.ua.

І хоч Валерія Терета представляє зараз Львівську область, свою спортивну кар'єру веслувальники починали в Шацькій дитячо-юнацькій спортивній школі (перший тренер Микола Романович).

Друге «золото»

Український екіпаж у складі Олега Кухарика та Ігоря Трунова  став володарем золотої медалі серед каяків-двійок на дистанції 500 метрів. Вони швидше за всіх дісталися фінішу, показавши час 1:28,928.

Третє «золото»

На Європейських іграх у фіналі стрибків з 3-метрового трампліна та 10-метрової вишки серед змішаних команд українці посіли перше місце. Наша команда у складі Олексій Середа, Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська не залишила шансів своїм суперникам й набравши бала стала найкращою командою в Європі. Найближчого переслідувача випередила на сорок очок. Друге та третє місця відповідно посіли збірні Італії та Іспанії.

Четверте «золото»

Каратистка Анжеліка Терлюга у ваговій категорії до 55 кг у фінальному поєдинку перемогла болгарку Івет Горанову (2:0) та виграла змагання на Європейських іграх.

П’яте «золото»

Чемпіоном з карате у ваговій категорії до 75 кг у чоловічому куміте став Андрій Заплітний.

Шосте «золото»

Людмила Лузан – дворазова чемпіонка Європейських Ігор.  Цього разу вона перемогла у жіночому каное на дистанції 500 метрів. Нагадаємо, на Євроіграх у Польщі Людмила Лузан раніше разом із уродженкою Шацька Валерією Теретою завоювала золото серед каное-двійок (дистанція – 500 м) і виграла срібло в каное на дистанції 200 метрів.

Сьоме «золото»

Ксенія Байло та Кирило Болюх перемогли в синхронному міксті з 3-метрового трампліну.

Восьме «золото»

У бігу на дистанції 800 метрів серед жінок найкращою стала представниця Рівненщини Наталія Кроль (Прищепа).

Дев’яте «золото»

= Українка Марина Бех-Романчук завоювала золоту медаль у потрійному стрибку, стрибнувши на 14,58 м.

Деcяте «золото»

У легкій атлетиці українка Ярослава Магучіх стала чемпіонкою зі стрибків у висоту, злетівши над планою на 1,97 метра.

Одинадцяте «золото»

Стрибуни у воду Олексій Середа та Кірілл Болюх перемогли в синхронних стрибках у воду із 10-метрової вишки.

Дванадцяте «золото»

Українська 31-річна фехтувальниця Джоан Фейбі Бежура здобула «золото» в особистих змаганнях шпажисток. У фіналі змагань українка перемогла представницю Польщі Мартіну Сватовськи-Веглярчик із рахунком – 15:12.

💪💙Відзначимо, що на шляху до п'єдесталу 31-річна киянка змусила скласти зброю олімпійську чемпіонку Токіо-2020 в команді та триразову медалістку чемпіонатів світу Еріку Кірпу з Естонії (15:10), у півфіналі взяла гору над німкенею Александрою Елер (15:12), а у напруженому фінальному поєдинку у кінцівці вирвала перемогу у господарки доріжки бронзової медалістки чемпіонатів світу та Європи Мартини Сватовської-Венгларчик (15:12).

Тринадцяте «золото»

Павло та Юлія Коростильови стали найкращими в міксті у стрільбі з малокаліберного пістолета з 25 метрів.

14-е, 15-е, 16-е «золото»

Одразу три золоті медалі принесли Україні тайські боксери – Олег Любченко (67 кг), Олександр Єфіменко (71 кг) і Олег Приймачов (до 91 кг).

17-е «золото»

Ще одна золота медаль в активі легендарної фехтувальниці Ольги Харлан, якій не було рівних в індивідуальних змаганнях шаблісток.

Інші наші медалісти:

«Срібло» – 10 медалей

= Каноїстка Людмила Лузан до «золота» першого дня змагань (у двійці на дистанції 500 м) додала «срібло» в одиночці на 200-метрівці.

= Українська байдарка-четвірка здобула «срібло» на дистанції 500 м у складі: Дмитро Даниленко, Іван Семикін, Олег Кухарик та Ігор Трунов.

= Виборола «срібло» серед каратисток Аніта Серьогіна (до 61 кг).

= Cрібну медалі в скарбничку поклали сестри Марина та Владислава Алексіїви у програмі довільних дуетів синхронного плавання.

Марина Алексіїва, Владислава Алексіїва, Марта Фєдіна, Вероніка Гришко, Дар'я Мошинська, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмоніна та Валерія Тищенко у командній акробатичній програмі з артистичного плавання.

= Також «срібло» в активі метальника молота Михайла Кохана. Він показав результат 77,03 метра і програв лише господарю змагань, олімпійському чемпіону Токіо-2020 Войцеху Новіцкі.

Українські лучники Іван Кожокар та Анастасія Павлова взяли срібло у «змаганнях» змішаних команд.

= Владислав Скуріхін () у тайському боксі програв фінальну сутичку та отримав «срібло».

= Срібну медаль вибороли Ксенія Байло та Софія Есман у синхронних стрибках у воду з 10-метрової вишки.

= Також за крок від «золота» зупинилась Анна «Stafani» Пономаренко в змаганнях із брейкінгу (брейк-данс).

«Бронза» – 7 медалей

= Олена Костевич посіла третє місце у фіналі Європейських ігор у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів серед жінок і завойовувала олімпійську путівку.

= Каратист Нікіта Філіпов програв півфінальний поєдинок в куміте до 60 кг серед чоловіків і тому удостоївся «бронзи».

= Бронзовим призером у потрійному стрибку в легкій атлетиці став Владислав Шепелєв.

= Легкоатлет Артур Фельфнер виборов бронзову медаль у метанні списа, показавши результат 82.24 м.

= Владислав Микитась виборов «бронзу» у тайському боксі.

= Анастасія Михайленко здобула «бронзу» у тайському боксі.

= Шпажист Владислав Станкевич програв лише один укол за вихід у фінал і був удостоєний бронзової медалі.

= «Веслувальниця з волинського Шацька Валерія Терета здобула «золото»  Європейських ігор-2023!» ;

= «Козаки з «молодіжки» здолали Хорватію – 2:0, але іспанці забили румунам ще більше (Відео)»;

= «ФК «Волинь» виключили з Професійної футбольної ліги».