Курси НБУ $ 40.54 € 43.86
А 21-е «золото» Україна виловила у водяному каналі поблизу Кракова! (Медальний залік)

«Ця перемога для тих, хто захищає Україну!», – заявила після тріумфу 30-річна киянка вікторія Ус.

Фото із сайту reuters.com.

Збірна України фінішувала на 3-му місці у загальнокомандному заліку Європейських ігор-2023, які приймала Польща

«Синьо-жовта» дружина виборола аж 41 медаль – 21 золоту, 12 срібних та 8 бронзових!

Це просто блискучий результат, враховуючи, що в нас іде війна, і спортсмени не мають належних умов для тренувань. Та й психологічно налаштуватися на боротьбу, коли летять ракети чи міни по населених пунктах, де живуть твої рідні, дуже і дуже непросто...

Але наших спортсменів надихали наші незламні воїни – і тому маємо такий блискучий результат! Попереду нас – лише Італія та Іспанія, а позаду... всі решта. Браво! Слава Україні! Героям слава!

В останній день, 2 липня, до скарбнички української збірної додалося дві нагороди («золото» та «срібло»). Вікторія Ус виграла «золото» Європейських ігор, перемігши у веслувальному слаломі на байдарках. «Ця перемога для тих, хто захищає Україну!», – заявила 30-річна киянка.

У кікбоксингу Тимур Бриков програв фінал у ваговій категорії до 75 кг, проте приніс «срібло» Україні.

10 Нідерланди 8 6 5 19...

Медалі здобули представники 41 країни із 48 країн, які брали участь.

Підсумковий медальний залік Європейських ігор-2023:

Підсумковий медальний залік Європейських ігор-2023. Фото із сайту sport.ua.

А тепер читайте про тих, хто здобув для України медалі.

«Золото» – 21 медаль

Перше «золото»

= На Європейських іграх-2023 український веслувальний жіночий дует Людмила Лузан / Валерія Терета виграв змагання на каное на дистанції 500 метрів. Іспанці та угорці відповідно здобули срібні та бронзові медалі.

Браво, Валеріє і Людмило!

Фото із сайту champion.com.ua.

І хоч Валерія Терета представляє зараз Львівську область, свою спортивну кар'єру веслувальники починали в Шацькій дитячо-юнацькій спортивній школі (перший тренер Микола Романович).

Друге «золото»

= Український екіпаж у складі Олега Кухарика та Ігоря Трунова  став володарем золотої медалі серед каяків-двійок на дистанції 500 метрів. Вони швидше за всіх дісталися фінішу, показавши час 1:28,928.

Третє «золото»

= На Європейських іграх у фіналі стрибків з 3-метрового трампліна та 10-метрової вишки серед змішаних команд українці посіли перше місце. Наша команда у складі Олексій Середа, Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська не залишила шансів своїм суперникам й набравши бала стала найкращою командою в Європі. Найближчого переслідувача випередила на сорок очок. Друге та третє місця відповідно посіли збірні Італії та Іспанії.

Четверте «золото»

= Каратистка Анжеліка Терлюга у ваговій категорії до 55 кг у фінальному поєдинку перемогла болгарку Івет Горанову (2:0) та виграла змагання на Європейських іграх.

П’яте «золото»

= Чемпіоном з карате у ваговій категорії до 75 кг у чоловічому куміте став Андрій Заплітний.

Шосте «золото»

= Людмила Лузан – дворазова чемпіонка Європейських Ігор.  Цього разу вона перемогла у жіночому каное на дистанції 500 метрів. Нагадаємо, на Євроіграх у Польщі Людмила Лузан раніше разом із уродженкою Шацька Валерією Теретою завоювала золото серед каное-двійок (дистанція – 500 м) і виграла срібло в каное на дистанції 200 метрів.

Сьоме «золото»

= Ксенія Байло та Кирило Болюх перемогли в синхронному міксті з 3-метрового трампліну.

Восьме «золото»

= У бігу на дистанції 800 метрів серед жінок найкращою стала представниця Рівненщини Наталія Кроль (Прищепа).

Дев’яте «золото»

= Українка Марина Бех-Романчук завоювала золоту медаль у потрійному стрибку, стрибнувши на 14,58 м.

Деcяте «золото»

= У легкій атлетиці українка Ярослава Магучіх стала чемпіонкою зі стрибків у висоту, злетівши над планою на 1,97 метра.

Одинадцяте «золото»

= Стрибуни у воду Олексій Середа та Кірілл Болюх перемогли в синхронних стрибках у воду із 10-метрової вишки.

Дванадцяте «золото»

= Українська 31-річна фехтувальниця Джоан Фейбі Бежура здобула «золото» в особистих змаганнях шпажисток. У фіналі змагань українка перемогла представницю Польщі Мартіну Сватовськи-Веглярчик із рахунком – 15:12.

💪💙Відзначимо, що на шляху до п'єдесталу 31-річна киянка змусила скласти зброю олімпійську чемпіонку Токіо-2020 в команді та триразову медалістку чемпіонатів світу Еріку Кірпу з Естонії (15:10), у півфіналі взяла гору над німкенею Александрою Елер (15:12), а у напруженому фінальному поєдинку у кінцівці вирвала перемогу у господарки доріжки бронзової медалістки чемпіонатів світу та Європи Мартини Сватовської-Венгларчик (15:12).

Тринадцяте «золото»

= Павло та Юлія Коростильови стали найкращими в міксті у стрільбі з малокаліберного пістолета з 25 метрів.

14-е, 15-е, 16-е «золото»

= Одразу три золоті медалі принесли Україні тайські боксери – Олег Любченко (67 кг), Олександр Єфіменко (71 кг) і Олег Приймачов (до 91 кг).

17-е «золото»

= Ще одна золота медаль в активі легендарної фехтувальниці Ольги Харлан, якій не було рівних в індивідуальних змаганнях шаблісток.

18-е «золото»

= На найвищу сходинку п'єдесталу у синхроні на 3-метровому трампліні зійшли Данило Коновалов та Олег Колодій.

19-е «золото»

= Чемпіонками у стрільбі з малокаліберного пістолета на 25 м серед жіночих команд стали Олена Костевич, Анастасія Німець та Юлія Коростильова.

20-е «золото»

= Боксер Олександр Хижняк виграв «золото» Європейських ігор, перемігши достроково у фіналі у ваговій категорії до 80 кг. Поєдинок із хорватом Габріелем Веочичем він завершив технічним нокаутом уже в 2-му раунді!

Таким чмном 27-річний Олександр Хижняк став першим в історії українським спортсменом, якому вдалося взяти медалі на трьох Європейських іграх: «бронзу» (у вазі до 81 кг у Баку-2015) , «золото» у Мінську-2019 (до 75 кг) і знову «золото» в Кракові-2023 (до 80 кг)!

21-е «золото»:

= Вікторія Ус виграла «золото» Європейських ігор, перемігши у веслувальному слаломі в олімпійській дисципліні «каяк-крос» на байдарках.

Змагання проходили на Веслувальному каналі Колна, що за 10 кілометрів від Кракова. Відзначимо, що змагання з веслового слалому у Кракові-2023 мають статус чемпіонату Європи. Тож таким чином Вікторія Ус здобула першу в кар'єрі медаль континентальної першості й одразу «золото»!

Інші наші медалісти:

«Срібло» – 12 медалей

= Каноїстка Людмила Лузан до «золота» першого дня змагань (у двійці на дистанції 500 м) додала «срібло» в одиночці на 200-метрівці.

= Українська байдарка-четвірка здобула «срібло» на дистанції 500 м у складі: Дмитро Даниленко, Іван Семикін, Олег Кухарик та Ігор Трунов.

= Виборола «срібло» серед каратисток Аніта Серьогіна (до 61 кг).

= Cрібну медалі в скарбничку поклали сестри Марина та Владислава Алексіїви у програмі довільних дуетів синхронного плавання.

Марина Алексіїва, Владислава Алексіїва, Марта Фєдіна, Вероніка Гришко, Дар'я Мошинська, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмоніна та Валерія Тищенко у командній акробатичній програмі з артистичного плавання.

= Також «срібло» в активі метальника молота Михайла Кохана. Він показав результат 77,03 метра і програв лише господарю змагань, олімпійському чемпіону Токіо-2020 Войцеху Новіцкі.

Українські лучники Іван Кожокар та Анастасія Павлова взяли срібло у «змаганнях» змішаних команд.

= Владислав Скуріхін () у тайському боксі програв фінальну сутичку та отримав «срібло».

= Срібну медаль вибороли Ксенія Байло та Софія Есман у синхронних стрибках у воду з 10-метрової вишки.

= Також за крок від «золота» зупинилась Анна «Stafani» Пономаренко в змаганнях із брейкінгу (брейк-данс).

Жіноча збірна України з пляжного футболу програла Іспанії в серії пенальті (2:2, пенальті – 3:5) та стала срібним призером Європейських ігор.

У кікбоксингу Тимур Бриков програв фінал у ваговій категорії до 75 кг, проте приніс срібло» Україні.

«Бронза» – 8 медалей

= Олена Костевич посіла третє місце у фіналі Європейських ігор у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів серед жінок і завойовувала олімпійську путівку.

= Каратист Нікіта Філіпов програв півфінальний поєдинок в куміте до 60 кг серед чоловіків і тому удостоївся «бронзи».

= Бронзовим призером у потрійному стрибку в легкій атлетиці став Владислав Шепелєв.

= Легкоатлет Артур Фельфнер виборов бронзову медаль у метанні списа, показавши результат 82.24 м.

= Владислав Микитась виборов «бронзу» у тайському боксі.

= Анастасія Михайленко здобула «бронзу» у тайському боксі.

= Шпажист Владислав Станкевич програв лише один укол за вихід у фінал і був удостоєний бронзової медалі.

У кікбоксингу українець Артем Мельник став бронзовим призером у розділі фул-контакт у ваговій категорії до 86 кг.

= «Веслувальниця з волинського Шацька Валерія Терета здобула «золото»  Європейських ігор-2023!» ;

«Хижняк, як справжній хижак, «вирубав» суперника серією ударів і здобув 20 «золото» для України! (Відео)»;

= «Козаки з «молодіжки» здолали Хорватію – 2:0, але іспанці забили румунам ще більше (Відео)»;

= «ФК «Волинь» виключили з Професійної футбольної ліги».

Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.