Чи відмовляться військкомати від практики «облав»
В Україні періодично з’являються новини про те, що чоловіків примусово везуть до військкоматів просто з вулиці
Керівник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тіщенко розповів, що наразі військкомати не можуть відмовитися від практики так званих «облав». За його словами, добровільно в центри комплектування приходить десь близько 20% (половина з яких – контрактники) від планового завдання. «Якщо не буде цих розшуків, доправлення для уточнення даних, то мобілізація може бути під загрозою. Прихід до ТЦК – це не автоматична відправка до війська. Потрібно розуміти, що це ціла низка процедур, а також медичний огляд. І ті, хто мають законні підстави, за станом здоров’я або з інших причин не бути мобілізованими, точно не потраплять до армії», – зазначив Тіщенко.
Він також розповів, що буває, військовозобов’язаному вручають повістку на вулиці, він приходить до ТЦК, а виявляється, у нього троє дітей чи інвалідність – це точно повне право на відстрочку.
Керівник Львівського обласного територіального центру комплектування також пояснив ситуацію з мобілізацією працівників підприємств. «Побутують думки, що вони (підприємства. – Ред.) зупиняться, якщо мобілізують штатних працівників. Потрібно зрозуміти: якщо наших військових не буде достатньо для оборони, то завтра на ці підприємства прийдуть господарями буряти та кадирівці. Чи буде цим працівникам тоді важлива доля їх підприємств? Наш пріоритет – це забезпечення обороноздатності держави та народу України», – резюмував він.
Читайте також:
= «22-літня дівчина померла після пластичної операції»;
= «Горохівчани привітали Залужного з ювілеєм: Головнокомандувачу ЗСУ - 50»;
= «Чому митрополит Луцький і Волинський просить молитись за Залужного та його сім’ ю».