Курси НБУ $ 42.17 € 43.64
Наші союзники хочуть нашої перемоги, але водночас бояться її                                                                                

Цього разу Україна платить таку ціну, що просто не може собі дозволити програти.

Фоторепортаж із сайту ukrreporter.com.ua.

Наші союзники хочуть нашої перемоги, але водночас бояться її                                                                                

Адже вони бачать нашу перемогу виключно як колапс рф, а це неприпустимо. Колапс лякає більше, ніж сталінізація та продовження війни. А це означає, що в умовах загрози колапсу росії США радше схилятимуться до зміцнення кремлівського режиму, який розглядають як менше зло

Тому вони шукають середню точку, коли росія програла не повністю, а ми не повністю перемогли. Тому вони обмежують поставки, щоб поразка рф не була повною. Скільки через це загине укранців, неважливо. Війна згодом повернеться, але це буде згодом. Зараз для них головне – не допустити колапсу.

По-перше, це шлях в нікуди.

По-друге, це помилка. Це та сама помилка, яка була зроблена у 1991-му, коли США всіма силами намагалися зберегти СРСР, який зберегти вже було неможливо. Хто не пам’ятає 1991-й, пошукайте Chicken Kyiv Speech. А в 1917-му Антанта намагалася зберегти єдність росії, що стало однією з двох причин поразки наших дідів-прадідів.фсб вдалося ввести всіх в оману стосовно того, що нема ніяких народів, всі давно зникли й русифіковані, нема ніяких національних еліт та прагнень до свободи. Американців було легко обманути, бо вони вже були москвоцентричні, але вдалося обманути й значну частину українців.

Оперуючи одномірною моделлю, американці бачать лише два поганих сценарії. Вони випускають з уваги третій сценарій деколонізації/деімперіалізації, бо він не вписується в їхню картину світу. А відмовитися від своєї картини світу вони не готові, хай би скільки життів це коштувало.

Найгірше для американців, що в обох сценаріях, які вони бачать (сталінізація та колапс), Китай виграє. Наче все робили правильно, а головний геополітичний суперник виграє в усіх сценаріях? Значить, щось не так у базових припущеннях.

Доля рф вирішуватиметься не в москві, так само, як і в 1991-му.

Що робити? Використати всі шанси, щоб пояснити американцям хибність москвоцентризму та неприйнятність повторення помилок 1917 та 1991 років. Україна передусім сама повинна мати стратегію щодо рф, а потім переконати в її правильності наших союзників.

Для того, щоб перемогти, не треба перетягати історію на свій бік. Треба просто стати на бік історії, осідлати невідворотні тренди.

Нам на заваді стають наші хибні стереотипи, наша нездатність до довгострокового стратегічного мислення.

Цього разу Україна платить таку ціну, що просто не може собі дозволити програти.

Валерій ПЕКАР, підприємець, громадський діяч, блогер.

Читайте також:

= «Головнокомандувач ЗСУ: «путін застосує ядерну зброю? Дітям, які вмирають, байдуже»;

= «А 40-ве освячене у Свято-Миколаївській церкві Луцька авто на фронт – від майстрів із «Житлобуду-2»! (Фоторепортаж)»;

= «Порошенко з депутатом польського Сейму Ковалем приїхав на фронт і передав техніку у бригади ДШВ».

Реклама Google

Telegram Channel