Курси НБУ $ 42.03 € 43.87
На заході України  виявили австралійського павука: чи небезпечний він

Будьте обачними!

Фото Еспресо.

На заході України виявили австралійського павука: чи небезпечний він

У селі Сторожниця Ужгородського району виявили австралійського павука

Про це повідомив медичний директор Першого добровольчого медичного шпиталю імені Пирогова Віктор Петров. «Павук дуже небезпечний. Ймовірно, є найотруйнішим павуком у світі. Вони мають середній або великий розмір і темний колір від чорного до коричневого. У них потужні гострі ікла, які, проникають навіть через м’яке взуття. Ці павуки мешкають у прохолодних і відносно захищених місцях проживання. Часто зустрічаються під камінням», – йдеться у дописі, інформує Еспресо. 

Відомо, що Суспільне звернулося до голови Холмківської тергромади Тетяни Вачілі щодо цього. Чиновниця повідомила, що наразі інформація щодо павука не підтверджена. 

Детальніше про павука

Сіднейського воронкового павука вважають одним із найнебезпечніших павуків, який легко прокушує шкіру, а його отрута може вбити людину менш ніж за пів години.

Він має міцні ікла, здатні прокусити ніготь та може проникати навіть через м’яке взуття. Отрута павука містить хімічну речовину дельта-гексатоксин, яка при укусі вражає нервову систему людини, спричиняючи неконтрольоване збудження нервів. Це проявляється, зокрема, у сильному потовиділенні, нудоті та спазмах м’язів, що інколи може призвести до смерті.

Що робити після укусу австралійського павука

Укус австралійського павука може спричинити дуже серйозні симптоми, які можуть погіршуватися та швидко прогресувати, і основним лікуванням є протиотрута, відома як FWSAV, яку слід вводити при перших ознаках системного отруєння.

«Лікування, при підозрі на отруєння, починається з очищення ділянки милом під проточною водою, та негайного накладеної тугої пов’язки. Ця техніка обмежує поширення отрути по всьому тілу та зводить до мінімуму площу, уражену укусом. Необхідно якнайшвидше звернутися за невідкладною медичною допомогою. Важливо зберігати іммобілізуючу пов’язку, доки пацієнта не огляне навчений медичний персонал у відділенні невідкладної допомоги. Іммобілізуючу пов’язку, не слід знімати передчасно, оскільки це може призвести до системної мобілізації отрути», – наголосив Петров.

Реклама Google

Telegram Channel