Курси НБУ $ 41.86 € 43.52
Міноборони України розглядатиме судна, які прямують до портів рф, як військових перевізників

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження «зернової угоди». Вона не діє з 18 липня.

Фото suspilne.media.

Міноборони України розглядатиме судна, які прямують до портів рф, як військових перевізників

Крім того, судноплавство у районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою України заборонене як небезпечне, з 05:00 20 липня 2023 року. Відповідна навігаційна інформація для мореплавців вже оприлюднена

У Міноборони України попереджають, що з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій Росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

Про це йдеться у заяві Міноборони України, інформує Суспільне.

Крім того, судноплавство у районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою України заборонене як небезпечне, з 05:00 20 липня 2023 року. Відповідна навігаційна інформація для мореплавців вже оприлюднена.

«Відкрито погрожуючи цивільним суднам, які перевозять продукти харчування з українських портів, здійснюючи ракетні обстріли та атаки дронами на цивільну інфраструктуру у мирних містах, навмисно створюючи військову загрозу на торговельних маршрутах, Кремль перетворив Чорне море на зону небезпеки, в першу чергу, для російських суден та суден, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій РФ території України. Відповідальність за усі ризики повністю лягає на російське керівництво», — йдеться у заяві українського оборонного відомства.

Напередодні у Міноборони Росії заявили, що у зв'язку з припиненням функціонування «чорноморської ініціативи» і згортанням морського гуманітарного коридору з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів. Відповідно, країни прапора таких суден вважатимуться «залученими в український конфлікт на боці київського режиму», додали у відомстві.

Напередодні у Міноборони Росії заявили, що у зв'язку з припиненням функціонування «чорноморської ініціативи» і згортанням морського гуманітарного коридору з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження «зернової угоди» і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з «зернової угоди».

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

Читайте також: росія обіцяє розстрілювати кораблі, які продовжать роботу «зернової угоди»

Реклама Google

Telegram Channel