Курси НБУ $ 41.32 € 42.99
Чому виникає ігроманія  та як позбутися залежності

Часто у залежність, особливо від комп’ютерних ігор, потрапляють підлітки, оскільки їхня психіка легко піддається впливу.

Фотоколаж із сайту ukr.net.

Чому виникає ігроманія та як позбутися залежності

Азартні ігри з’явилися ще за 3500 років до нашої ери. Археологи знайшли малюнки на каменях часів Стародавнього Єгипту, де зображено фігури людей, що розкидають гральні кості різної форми

Чому люди грають?

🔹 Задля розваги. Це перший крок до ігроманії – з комп’ютерних розваг починається залежність у кожної третьої людини. Гра у віртуальні ігри дозволяє розслабитися, забути про свої проблеми й дає безліч позитивних емоцій. Цей спосіб дозвілля викликає таку залежність, що людина навіть припиняє спілкуватися з рідними, друзями чи знайомими, живе спілкування для неї стає нецікавим.
🔹 Бажання легкого заробітку. Казино, тоталізатори та автомати мають із цього великі доходи, а ось чи заробить на цьому гравець – це запитання. Зате цілком прогнозовано, що втратить дуже багато грошей у гонитві за легким заробітком.
🔹 Здобуття авторитету серед інших гравців та підвищення своєї значимості. У разі, коли ігроману щастить виграти гроші чи пройти якийсь надскладний рівень у віртуальній грі, це підвищує його самооцінку. Тим паче, якщо в реальному житті немає можливості похизуватися своїми перемогами чи здобутками.
Втеча від реального життя. Часто, коли людина не справляється зі своїми проблемами, найлегший спосіб їх уникнути – це поринути у віртуальний світ, де немає складнощів на роботі, в родині, де лише яскраві емоції та враження. Адже там, у віртуальному світі, людина впевнена у своїх силах, проявляє героїзм і надзвичайні розумові здібності, має багато однодумців і кілька життів. У такий спосіб ігроман самостверджується та штучно підвищує свою значимість.

Як виникає залежність

За висновками лікарів, найбільше від ігрової залежності потерпає молодь віком від 18 до 30 років. Азарт – це емоційний стан, який виникає на підставі очікування бажаного результату від своїх дій. Коли вдається досягнути такого результату, людина відчуває піднесення та ейфорію і заразом велике бажання відчути яскраві емоції ще, а потім ще. Часто у залежність, особливо від комп’ютерних ігор, потрапляють підлітки, оскільки їхня психіка легко піддається впливу. Але їм легше позбутися цього стану, бо дітей можна контролювати. А вже психологічно сформовані особистості мають свою точку зору, їх важко переконати у згубності такої звички. Щоб змінити їхню модель поведінки та допомогти позбутися ігроманії, необхідно звертатися по допомогу до лікарів.

Ознаки ігрової залежності:

🔹 Збільшується проміжок часу, відведений на ігри.
🔹 Ігроман починає уникати реального спілкування.
🔹 Спостерігається надмірна цікавість до нових ігор.
🔹 Виникає дратівливість, агресія й підвищена конфліктність з оточенням.
🔹 Витрачаються великі суми грошей на азартні ігри.

Як вилікувати ігроманію

Пристрасть до азартних ігор, чи, як її називають лікарі, лудоманія – це одна з найболісніших проблем сьогодення. Приблизно 40 років тому її включили як офіційний діагноз до Міжнародної класифікації хвороб. Лікарі стверджують, що позбутися ігрової залежності буває досить важко, потрібно застосовувати комплексний підхід до її лікування. У деяких випадках ігромани навіть потребують медикаментозного лікування.
Серед професійних методів є терапія за допомогою гіпнозу та психокорекції, індивідуальних і групових занять. Також активно застосовуються методи релаксації, медитації та нейролінгвістичне програмування. Залежно від індивідуальних випадків лікування лудоманії може різнитися.

Що може зробити людина, щоб самостійно позбутися залежності від ігор?

1. Потрібно ухвалити рішення – більше не грати. Без твердого наміру позбутися залежності жодне лікування, навіть професійне, не допоможе.

2. Скласти для себе графік на день, тиждень, місяць. Чітке прописування та дотримання розпорядку дня унеможливить витрачання часу на ігри.

3. Життя у реальному світі. Якщо немає роботи – знайти, долучитися до громадських організацій, щоб бути корисними суспільству, завести нові знайомства, більше спілкуватися з близькими людьми.

4. Активний спосіб життя. Фізичні навантаження не лише знімуть стрес і роздратування від зміни способу життя, а й допоможуть краще почуватися і тримати себе в чудовій фізичній формі.

За матеріалами tsn.ua.

Реклама Google

Telegram Channel