Найвища жінка білої раси повернута до москви і говорить українцям: «Зі щитом або на щиті»
У Києві замість демонтованого радянського герба на монументі «Батьківщина-Мати» встановили український – тризуб
Повністю роботи мають завершитися до Дня Українського прапора, 23 серпня. Саму скульптуру також перейменують, вона називатиметься «Україна-мати». Пропонуємо вашій увазі дві цікаві думки з приводу цієї події
Найвища жінка білої раси
Я особисто рада, що на Батьківщині-Матері з’явиться тризуб. Це дуже правильне рішення. Воно коштує витрат. Погано одне – що так пізно
Тетяна ЧОРНОВОЛ, журналіст, екснардеп, воїн ЗСУ
Мені завжди подобалася ця скульптура. Не тільки тому, що вона завжди зустрічала ворога (дуже символічно, що саме лицем до Московії розвернута) піднятим мечем, і я навіть в дитинстві знала, що той меч – захист від «рашки».
А тому що, подивіться, це символ, який єднає Україну і Європу – римська тога на нашій Батьківщині. А ще мужнє спокійне обличчя з класичними рисами, сильні руки, горда постава, краса впевненої сили.
Моя Україна завжди виглядала саме так. А не як нещастя у віночку – співочо-плаксива боса анорексична жіночка з трагічною долею.
Зараз ця наша правильна Батьківщина-Мати промовиста, як ніколи. «Зі щитом або на щиті», – говорить вона українцям.
Плюс це амазонка стародавньої історії. Це найвища жінка Європи. Та що там Європи, білої раси. :)))
Зараз вище нашої скульптури - лише богиня з Японії, політик з Індії і ще кілька безстатевих Будд. :)))
До речі, москальський аналог – волгоградська «Родіна-мать» – нижчий нашої за загальною висотою, але жіноча фігура там більша. Ми ж перемагаємо за рахунок висоти постаменту. Це теж символічно, бо ми справді навчилися перемагати більшого і масивнішого ворога. Як треба, на табуретку вистрибнемо – але переможемо.
Читайте також: «Не звільняти треба, а садити. Може, Офіс президента дасть публічне розʼяснення, що відбувається?».
«Баба» вже стала символом Києва, як Ейфелева вежа – Парижа
Люди, які весь час від когось вимагають «турнути залізну бабу з пагорба, бо вона – символ радянського минулого», часто навіть і не підозрюють, що вони самі – символ радянського минулого. Більше, ніж сама баба… Навіть деякі з тих, хто радянського минулого й не застав…
Віталій ЧЕПИНОГА, політик, політтехнолог, блогер
«Баба» вже стала символом Києва, як Ейфелева вежа в Парижі, яку колись «возмущона обществиность» також вимагала негайно звалити…
«Баба» – перевертень, вовкулака. Збудована свого часу як символ боротьби радянського народу з фашизмом, вона нині є знаком захисту України від заболотної орди…
Можливо, з точки зору «ландшафтного міського дизайну», без неї й було краще. Але – «було». Колись. Тепер – краще не стане…
Музей Леніна на Європейській площі, новий Майдан від Омельченка, реконструкція Бессарабки – все це було колись неймовірним уродством.
На місці Михайлівського Золотоверхого собору ще зовсім недавно були тенісні корти.
Але сьогодні це вже частина Києва, частина його духу, його життя, його нова сутність.
На місці Хрещатика колись був глибокий яр. Там водилися дикі кабани, олені й почасти ведмеді. Теж красіво було…
Не вернеш…
P.S. У мережі помітили ще один радянський символ на монументі – зірку. «З метою економії бюджетних коштів будемо вважати, що меч трофейний», – жартує дописувач Михайло Носалик. Своєю чергою, історик та політолог Олександр Палій запропонував голосування про те, що робити з двома зірочками на мечі «Батьківщини-Матері»: стилізувати під зірки з прапорів ЄС і НАТО, тобто Європейської Цивілізації, яку, відповідно, захищає Україна; або декомунізувати і здерти геть.