Курси НБУ $ 40.75 € 43.70
«Професора з окопу» призначили послом

Фото, де Федір Шандор читає лекції з передової, облетіли всі ЗМІ України.

Фото із сайту 24tv.ua.

«Професора з окопу» призначили послом

Президентка Угорщини Каталін Новак 8 серпня схвалила призначення амбасадором України в її державі професора Ужгородського національного університету, доктора філософських наук, воїна ЗСУ Федора Шандора

Як відомо, на початку повномасштабної війни рф проти України Шандор вступив у територіальну оборону й пішов на фронт. Професор став відомим на всю Україну після того, як у ЗМІ з’явилось фото, де він читає лекції студентам за допомогою відеозв’язку з окопу. Наприкінці 2022 року в Ужгороді встановили мініатюрну скульптуру «Професор з окопу» на честь Шандора.

Своє рішення піти до війська у перший же день повномасштабного вторгнення науковець пояснив так: «Я переконаний пацифіст, але є моменти, коли треба переходити червоні лінії. Треба було зробити цей вибір: або ми всі були б знищені як нація, нам би залишилося або емігрувати, або бути зґвалтованими та вбитими. Тож я, як і мільйони українців, зробив свій вибір і записався 24-го, першого ж дня – пішов із холодним розумом, як соціолог, як філософ, без емоцій».

Угорська політика під час україно-російської війни неоднозначна, але ті солдати-угорці, які воюють у складі 101-ї та 128-ї бригад, показують, на чиєму боці угорці… Угорці за національністю, за культурою – на стороні України. 

Як відомо, Угорщина є «адвокатом» росії і єдиною державою в ЄС, яка фактично підтримує знищення України, адже Будапешт не просто відмовився надавати Києву зброю для захисту від рашистської навали, а навіть заборонив використовувати свою територію для перевезення зброї, яку надають наші партнери. Також Угорщина блокує чимало євроінтеграційних зусиль України.

Тож професору Шандору буде нелегко на новій посаді. Хоча, судячи із попередніх інтерв’ю, новий посол налаштований оптимістично. «У мене частково угорське ДНК (по лінії батька), – говорив він в одному з інтерв’ю. – Угорська політика під час україно-російської війни неоднозначна, але ті солдати-угорці, які воюють у складі 101-ї та 128-ї бригад, показують, на чиєму боці угорці… Угорці за національністю, за культурою – на стороні України. Все інше – пусті слова і медійні маніпуляції. Тому роботу з угорським питанням я вважаю своєю другою важливою роллю на цій війні. Ми і колядуємо угорською в окопах, і звільнили кілька харківських сіл з українським і угорським прапорами – нам це дозволило зробити керівництво, щоб потім вся Угорщина це бачила, щоб це опублікували всі угорські медіа. Також ми (як волонтери. – Ред.) принципово активізовуємо в Угорщині цілі громади міст, щоб вони допомагали українській армії, щоб були причетними до спільної Перемоги».

Що ж, сподіваємось, пану Шандору вдасться розтопити лід у відносинах між Угорщиною та Україною. Бо якщо не зможе він, то хто тоді?

«Я переконаний пацифіст, але є моменти, коли треба переходити червоні лінії».
«Я переконаний пацифіст, але є моменти, коли треба переходити червоні лінії». 
Викладач вишу навіть став «пам'ятником».
Викладач вишу навіть став «пам'ятником».

 

Telegram Channel