Курси НБУ $ 41.40 € 45.14
«У стручки, мов у торби, заховала всі скарби…» 

Квасоля посідає друге місце після м'яса за вмістом білка.

Фото із сайту ukr.net.

«У стручки, мов у торби, заховала всі скарби…» 

Квасоля, як відомо, – дуже корисний і поживний продукт, що посідає друге місце після м'яса за вмістом білка. Крім того, до її складу входять крохмаль, вуглеводи, каротин, амінокислоти, а також вітаміни А, Е, К, група В, РР, С. Тож вона просто незамінна для нашого організму

Лимонно-квасолевий пісний суп

Хочете чогось незвичного, з екзотичним смаком? Скуштуйте цієї першої страви!

Інгредієнти: 400 г квасолі, 3 цибулини, 2–3 морквини, пів капустини, 5 стебел селери, 1 стебло цибулі-порею, пів лимона, 1 скл. олії, 3 гілочки м'яти, сіль та чорний мелений перець – до смаку, 2 л води.

Приготування. Квасолю перебрати, видалити зіпсовану, помити і залити водою на 6–8 годин. Потому ретельно промити її, залити свіжою водою і зварити майже до готовності, відцідити. Помити і почистити овочі. Цибулю дрібно порізати, селеру та моркву покраяти шматочками, прокип’ятити овочі 15–20 хвилин, додати нашатковану капусту, цибулю-порей і квасолю. Варити, періодично помішуючи, ще 5–7 хвилин, наприкінці вкинути м'яту, посолити, поперчити і влити олію. За бажання страву можна готувати без олії. Перед подачею окремо в кожну тарілку покласти тоненьку скибочку лимона.

Зрази квасолеві

Смачною ця страва може бути не лише з фаршу, а й із квасолі. Не вірите? Приготуйте – і ви зміните свою думку

Інгредієнти: 1 кг картоплі, 3–4 ст. л. борошна, олія для смаження, сіль; для начинки – 1 скл. вареної квасолі, 1 цибулина, 2 ст. л. олії, 2 зубочки часнику, сіль, перець чорний мелений; для заправки – 2 цибулини, 2 ст. л. зелені петрушки і кропу.

Приготування. Заздалегідь замочити і відварити квасолю. Цибулю порізати четвертькільцями й обсмажити на олії. Часник пропустити через прес або розтерти у ступці. Змішати смажену цибулю з квасолею, часником, сіллю і перцем, подрібнити все за допомогою блендера. Почистити і натерти картоплю на дрібній тертці, відкинути на друшляк, щоб стекла рідина, додати борошно й вимішати. Масу трохи присолити, але небагато, адже солі достатньо в начинці і заправці. Набирати рукою картопляне тісто, сплюснути в коржик, викласти столову ложку приготованого квасолевого паштету, скласти докупи краї палянички і надати цьому «пиріжкові» форми зразів. Обсмажити на пательні в розігрітій олії на помірному вогні до рум’яної скоринки з кожного боку. Вибрати на тарілку. Для заправки на олії обсмажити цибулю, порізану півкільцями. Посолити, поперчити і змішати з посіченою зеленню. Викласти заправку на зрази.

Салат «Дієтичний»

Поєднання відвареної білої квасолі з овочами – це ситно, смачно і дуже вітамінно

Інгредієнти: 1 скл. білої квасолі, 1 варена морквина, 200 г броколі, 1 стебло цибулі-порею, 1 зубок часнику, 0,5 лимона, зелень (кріп, петрушка), 2 ст. л. оливкової олії, чорний мелений перець, цукор та сіль до смаку, 600 мл води.

Приготування. Квасолю замочити в холодній воді на 6–8 годин або на ніч, потому промити, перебрати, залити чистою водою і зварити, посоливши за 10 хвилин до готовності. Відцідити й охолодити. Відварену моркву остудити й порізати невеликими шматочками. Броколі розібрати на суцвіття і відварити у підсоленій воді 5 хвилин. Цибулю порей покраяти тонкими кільцями. Часник пропустити через прес, зелень посікти. Для заправки змішати лимонний сік, оливкову олію, спеції, цукор і сіль. Зсипати всі інгредієнти в миску, полити салат заправкою, вимішати і поставити в холодильник на 20 хвилин, щоб настоявся.

Салат «Кактус» 

Навіть не віриться, що це диво так просто зробити із традиційних продуктів, які знайдуться у кожному домі

Інгредієнти: 250 г м’яса (свинини або телятини), 1 синя цибулина, 250 г консервованої або відвареної червоної квасолі, 6 маринованих огірків-корнішонів, зелень, сіль та перець – за смаком; для заправки – 1 ст. л. сметани, 1 ст. л. майонезу, 1 ч. л. гірчиці, 1 ч. л. соусу чилі; 
для оздоблення – 3 яєчні жовтки(або жовтий болгарський перець чи кукурудза), 5 маринованих корнішонів, пучок червоного салату, болгарський перець або помідори для квіточок.

Приготування. М’ясо, корнішони нарізати кубиками, цибулю – тонкими півкільцями. Додати квасолю, зелень. З’єднати усі інгредієнти і перемішати. Для заправки змішати сметану, майонез, гірчицю, соус чилі й чорний мелений перець. Заправити і вимішати салат. На тарілку викласти листя червоного салату, зверху – салат, посипати тертим яєчним жовтком (дрібно нарізаним жовтим перцем або кукурудзою). З болгарського перцю (або помідора, моркви, редиски тощо) вирізати квіти. У корнішонах з одного боку зрізати кінчики, щоб вони щільніше прилягали один до одного. З’єднати огірки за допомогою зубочистки у вигляді кактуса. Прикрасити «кактус» квітками, теж наколовши їх на зубочистки і встановити його по центру страви. 

Читайте також: «26 серпня: яке сьогодні свято й що не можна робити».

Реклама Google

Telegram Channel