В обласному центрі Волині показали уламки російських касетних боєприпасів (Фоторепортаж)
У Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки (філіалі Національного військового-історичного музею України) відкрилася експозиція, присвячена бойовому шляху 100-ї Окремої Бригади Територіальної Оборони
– Нашийник раба набагато легший, ніж обладунки воїна. Але Україна вже на увесь світ довела, що має відважних синів, які стали на її захист після віроломного нападу російського ворога. І серед них – наші земляки із 100-ї Окремої Бригади Територіальної Оборони...
Ці зворушливі слова промовив у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки під час відкриття експозиції, присвяченої бойовому шляху 100-ї Окремої Бригади Територіальної Оборони, начальник групи комунікації штабу бригади, майор Костянтин Байчук.
Він наголосив, що з початку весни волиняни успішно виконують бойові завдання на сході України. Наша 100-а Волинська бригада не здала не тільки жодної позиції на передовій, а й покращила тактичне положення, поступового захоплюючи ворожі... Тому символічно, що у День державності України – 28 липня – на Михайлівській площі столиці Президент України Володимир Зеленський вручив 100-ій Окремій Бригаді Територіальної Оборони Почесну відзнаку до бойового прапора Волинської бригади – стрічку за «За мужність та відвагу». Першій серед понад 30 бригад ТрО країни!
Майор Костянтин Байчук познайомив із першими експонатами виставки – це і «залізо, яке прилітає на голови нашим хлопцям – як от вкрай небезпечні касетні боєприпаси», так і трофейні речі, які волиняни здобули на передовій, зайнявши російські позиції – від касок рашистів до їхніх шевронів чи цигарок...
А ще виконав особливо місію – вручив мотиваційний прапор 100-ї Окремої Бригади Територіальної Оборони директору Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки Олегу Ткачуку.
Олег Миколайович був дуже розчулений, заявивши:
– Це велика честь мати серед експонатів такий стяг, за яким стоїть і слава, і гордість, і горе та біль від втрат... – сказав Олег Ткачук, цілуючи знамено. – Тож наше головне завдання: зберегти пам’ять про тих Героїв, які віддали найдорожче – свої життя – за Незалежність України. Щоб наші діти і внуки пам’ятали про ту біду, яку приніс нам наш сусід – росія, і щоб знали, якою важкою ціною дається Перемога, яку у складі доблесних ЗСУ здобувають – і обов’язково здобудуть! – героїчні хлопці з Волині.
Справді, проймала гордість, коли під час заходу на екрані демонстрували міні-фільм про захисників із 100-ї Окремої Бригади Територіальної Оборони.
... А потім багато хто з присутніх не могли стримати сліз від болючих пісень про війну від луцького гурту «YAROVA» (солістка Ірина Учасова та сопілкар Андрій Чуб).
Спогади про подвиг побратимів і розповіді про бойові будні продовжились за неймовірно смачним козацьким кулішем, яким почастували усіх гостей працівники Волинського регіонального музеї українського війська та військової техніки.
Тож наше головне завдання: зберегти пам’ять про тих Героїв, які віддали найдорожче – свої життя – за Незалежність України.
Читайте також: «Волинський воїн на передовій: «Вірю у Смерть, бо я її бачив, коли закривав очі загиблим побратимам...».