Курси НБУ $ 41.32 € 42.99
Волинянин став донором для 15-літнього сина, аби врятувати йому життя

Сашко після операції з пересадки нирки позує з м'ячем, який підписали медики Центру трансплантології.

Фото – Перше ТМО Львова.

Волинянин став донором для 15-літнього сина, аби врятувати йому життя

У Львові команда Центру трансплантології пересадила нирку від родинного донора одинадцятикласнику Сашкові Козулі

Через аутоімунне захворювання – системний червоний вовчак – у волинського хлопця відмовили нирки.

Тож останні п'ять років він провів у лікарнях, реанімаційних відділеннях та у залі гемодіалізу. Після реабілітації волинянин зможе повернутися до школи та грати у футбол з друзями.

Про це повідомили у Першому ТМО Львова.

За словами батьків пацієнта, спочатку в Сашка з'явилися набряки та зменшилася кількість сечі. Невдовзі нирки повністю відмовили. Як встановили медики, такий стан зумовила аутоімунна хвороба – системний червоний вовчак. При цьому захворюванні імунна система виробляє антитіла, які атакують та руйнують здорові клітини, тканини та органи власного організму, зокрема серце, легені та нирки. Для того, щоб компенсувати функції нирок, Сашко роками, по кілька разів на тиждень, ходив на гемодіаліз та постійно проходив лікування.

Більш ніж рік тому родина звернулася по допомогу в Центр трансплантології. Там юнакові мали планово пересадити нирку від батька. Проте напередодні операції Сашко захворів на коронавірус. Його стан настільки погіршився, що хлопця госпіталізували у реанімацію. Трансплантацію довелось відкласти.

«Сашка ми вже спостерігаємо довгий період, з минулого липня. Останній рік перед трансплантацією був найважчий – пацієнта не вдавалося довести до компенсованого стану, який би дозволяв нормально пережити ту операцію. Він був дуже виснажений, не вдавалося врегулювати активність системного червоного вовчаку», – каже керівник Центру трансплантології Першого ТМО Львова Максим Овечко.

Завдяки черговій схемі лікування чотири місяці тому Сашко увійшов у стійку ремісію, тож медики знайшли «вікно», щоб трансплантувати нирку безпечно.

Медики приступили до пересадки. Татову нирку вилучили лапароскопічно — через невеликий розріз. Потім орган пересадили хлопцеві. Нирка запрацювала в тілі Сашка відразу на операційному столі. Шестигодинна операція пройшла за планом.

«Трансплантація пройшла суперуспішно. Була тривала підготовка, але результат дуже хороший, оскільки пацієнт на восьмий день виписується після трансплантації. Хлопцю 15 років, в нього все життя попереду, тому, надіємося, нирка буде служити дуже довго і він не буде знати, що таке стіни лікарні. Зараз Сашко приймає препарати, які стримують це основне захворювання, захищають нирку, хвороба не прогресує, а тому всі системи організму працюють дуже добре. Тому його стан здоров'я буде покращуватися просто з кожним тижнем»,  каже Максим Овечко.

Сашко каже, перше, що хоче зробити після трансплантації – поїхати з татом і дідом на риболовлю та повернутися до школи. Цьогоріч він йде в 11 клас.

«Треба, щоб пройшов період після операції, а тоді можна на рибалку, на природу кудись. Хочеться з друзями погуляти», – розповідає юнак.

Читайте також: «А ви знаєте, що під час операції у вас вкрали... ліву нирку?».

Реклама Google

Telegram Channel