Курси НБУ $ 41.88 € 43.51
Онкохворому хлопчику пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері

Втручання тривало 6 годин і було успішним.

Фото із фейсбук-сторінки Першого медичного об’єднання Львова.

Онкохворому хлопчику пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері

Це перша така операція у західних областях України. Її разом виконали спеціалісти зі Львова, Києва та Івано-Франківська 

Богданчику з Івано-Франківщини лише 8, а він уже вдруге бореться зі страшною недугою. У 3 роки йому діагностували рак печінки. Тоді малюк пройшов довгий шлях до одужання та переніс складну операцію з видалення пухлини разом із жовчним міхуром.

Згодом хлопчик пішов до школи та розвивався, як усі ровесники. Здавалося, що все позаду. Та хвороба наздогнала дитину. Цього разу рак уразив кістку. 

Богданчик уже повернувся до Івано-Франківська  та продовжує лікування.
Богданчик уже повернувся до Івано-Франківська та продовжує лікування.

 Якось після школи Богданчик поскаржився батькам на сильний біль у нозі. Пізніше кінцівка ще й набрякла. Сім’я відразу звернулася до лікарів в Івано-Франківську, які раніше вже вилікували їхнього хлопчика. Богданові зробили всі необхідні обстеження, і біопсія підтвердила найстрашніші побоювання: знову рак. Цього разу – саркома Юінга. Це тип раку кістки, який найчастіше трапляється в дітей та підлітків. Щороку його діагностують у 3 дітей з 1 мільйона. 

Злоякісна пухлина вразила аж 28 см стегнової кістки хлопчика. Аби зберегти йому ногу, необхідно було видалити уражену частину та вживити на її місце імплант. Як зробити це якнайліпше – франківські лікарі радилися з колегами з інших міст України. Разом вони близько пів року готувалися до операції. А хлопчик тим часом отримував хіміотерапію. 

Аби зберегти йому ногу, необхідно було видалити уражену частину та вживити на її місце імплант. 

Коли прийшов час оперувати, Богданчик приїхав до Львова – в Лікарню Святого Миколая. Тут задля його порятунку свої вміння та зусилля об’єднали хірурги, онкологи та травматологи зі Львова, Києва та Івано-Франківська. Операція була складною. Спершу спеціалісти видалили саму пухлину, а потому провели експрес-біопсію, аби точно з’ясувати, який об’єм кістки необхідно забрати. 

Київські інженери, які виготовили титановий імплант для Богданчика, підготували три варіанти різної довжини. Всі вони надруковані на 3D-принтері. Проєктували імпланти місяць і ще два тижні друкували. Після біопсії лікарі видалили уражену раком кістку та встановили хлопчику імплант підходящого розміру, який ростиме разом із дитиною. Втручання тривало 6 годин і було успішним. 

Богданчик уже повернувся до Івано-Франківська та продовжує лікування, яке буде тривалим. Попереду в хлопчика – кілька курсів поліхіміотерапії та променевої терапії, а також трансплантація кісткового мозку. 

За матеріалами Першого медичного об’єднання Львова.

Оксана СКРИПАЛЬ.

Реклама Google

Telegram Channel