![«Час не лікує»: у Луцьку вперше за час великої війни зібралися родичі загиблих Героїв](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/u/uu/cdtgev-rnyq7nsuqa4l2s5nw7r36jhec37qvuuu.jpg)
У центрі Луцька відбулась громадська акція в пам'ять полеглих бійців внаслідок російської агресії.
«Час не лікує»: у Луцьку вперше за час великої війни зібралися родичі загиблих Героїв
Більше сотні родичів загиблих військовослужбовців зібралися на Театральному майдані у Луцьку на зустріч, яку організував Волинський осередок громадської організації «Об’єднання матерів і дружин захисників України»
Громадська акція в пам'ять полеглих бійців внаслідок російської агресії мала відбутися 26 серпня цього року, але була перенесена в цілях безпеки, розповіла керівниця організації Катерина Свищ.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/s/fz/ytiudd-0x0-794x446-2us57ihlqvmxozsvna7wwkismw3bwfzs.jpg)
З її слів, така зустріч родин військовослужбовців Волині, які загинули від початку війни з 2014 року і до сьогодні включно, відбулася вперше за час повномасштабного вторгнення. До Луцька, з її слів, з’їхалися матері, вдови, рідні бійців з усієї області. Пам’ятна акція мала назву «Час не лікує», пише Суспільне.
«Син загинув ще в 2016 році 22 лютого в Мар’їнці. І всеодно серце болить і все. Не можна забути», – говорить мама загиблого бійця Людмила Вишневська.
![Людмила Вишневська.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/y/ts/sjbiun--1x0-794x447-wc6bkmtn5wklzxw3jieafnuasn76ftsy.jpg)
Катерина Чахрайчук з Ківерцівської громади втратила сина Павла Чахрайчука 1 квітня 2022 року. Він був учасником АТО, мав статус учасника бойових дій. У перший день повномасштабного вторгнення склав рюкзак і сказав: «Мамо, я піду захищати Україну. Якщо я загину, то буду знати, що за Україну», – розповідає жінка.
![Катерина Чахрайчук.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/2/kk/wacbpx-0x0-794x446-tmg5nhxyqsuuzwaecyx64nj3w7xsvkk2.jpg)
Мама Валентина та вдова Людмила військовослужбовця Віктора Максимчука також прийшли на зустріч. Жінки кажуть: Віктор також був в АТО, спочатку пішов в тероборону Волині, потім добровольцем на схід, за два тижні загинув.
![Валентина Максимчук, мама загиблого бійця Віктора Максимчука.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/k/sa/sq53rr--1x0-794x447-x556cojgcez6tjl7nx6qbabr3kpulsak.jpg)
«Ще у 2014 році, коли був в АТО, завжди казав: якщо ти будеш плакати, я тобі дзвонити не буду. Оце мене тримає до цієї пори. Не плачемо, тримаємося. Пам’ятаємо. Сумуємо. Ну і живемо», – говорить Людмила Максимчук.
![Людмила Максимчук, вдова загиблого бійця Віктора Максимчука.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/t/do/o2lpfn--1x0-794x447-67caa6fbickheaiuspoa4mpbkrbm4dot.jpg)
Волинський осередок громадської організації «Об’єднання матерів і дружин захисників України» створений у вересні 2019-го року, каже волинянка Катерина Свищ, яка його і очолює з того часу. Жінка родом з Устилуга, єдиного сина Сергія втратила у січні 2015-го року, він загинув у боях за Дебальцево. Розповідає: у депресії була три роки, ні з ким не говорила, віталася лише з сусідами.
До повномасштабної війни волинська філія громадської організації налічувала більше сотні матерів і дружин не лише загиблих військовослужбовців, а й діючих, каже Катерина Свищ. Зараз, з її слів, потрохи доєднуються нові членкині, аби не залишитися зі своїми проблемами наодинці.
![Катерина Свищ, мама загиблого військовослужбовця Сергія.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/c/du/bhhplh-0x0-794x446-oj4ghxa27ycipnzqbrt65qzxfi3ynduc.jpg)
Зі слів Катерини Свищ, зустріч матерів мала на меті привернути увагу влади і суспільства до потреб родин військовослужбовців. Додає: у планах волинської філії — покращення соціальних програм кожної волинської громади, а також допомога у вирішенні земельних та комунальних питань родин військовослужбовців.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)