Курси НБУ $ 41.32 € 42.99
Що треба новобранцям  брати з собою на фронт

«На війні одяг, майно псується, зношується, горить. Тому варто бути готовим, що щось доведеться закуповувати своїм коштом».

Фотоколаж із сайту 24tv.ua.

Що треба новобранцям брати з собою на фронт

На війні речі швидко псуються, тому багато чого доведеться купувати самому або звертатись до волонтерів

Про те, які саме речі треба взяти новобранцям із собою, розповів «Главкому» боєць ЗСУ Володимир Дегтярьов. Військовий заявив, що, коли бійця вперше призивають, він отримує від держави мінімальний набір речей – форму, бронежилет та каску, іноді ще баул чи рюкзак. Він додав, що трапляються випадки, коли, наприклад, бронежилетів не вистачає, хтось сумнівається у надійності виробу або він не підійшов за розміром. У такому випадку доведеться купити ці речі самостійно чи звернутися по допомогу до волонтерів.

Боєць ЗСУ розповів: «Якщо говорити про довгу війну, перебування далеко від бази, що може тривати 2–3 місяці, то речей із собою треба брати багато. Частина необхідного є в більшості людей у цивільному житті. На війні одяг, майно псуються, зношуються, горять. Тому варто бути готовим, що щось доведеться закуповувати своїм коштом».

За словами Володимира Дегтярьова, набір речей схожий на перелік для походу в гори і може змінюватися, залежно від сезону і від завдання бійця.

Новобранцям знадобиться таке спорядження: форма (1–2 комплекти), термобілизна (1–2 комплекти), шкарпетки високі тренінгові (багато), білизна, бажано спортивна (багато), дощовик, флісова кофта, футболки/рашгарди, бойова сорочка (combat shirt), бандана, шапка, балаклава, рукавиці тактичні, берці, трекінгові черевики, кросівки, тапки/шльопанці, гамаші.

Потрібно взяти з собою обладнання: плитоноска, розгрузка/бойовий пояс, шолом, наколінники/налокітники, аптечка бойова, тактичний рюкзак, баул, протигаз, окуляри.

У пригоді стане техніка: павербанки, телефон, шнури (зарядні, продовжувач/трійник), ніж, мультитул, ліхтарик (краще два), батарейки, бінокль.

Крім того, мобілізованому знадобиться: рушник, фляга або кемелбек, термос, горнятко, тарілка, прибори, водонепроникний пакет із документами, лопатка мала, газова горілка, балони, сухпай, батончики, сухі супи, чай, кава, сірники, запальнички, каремат, спальник.

Володимир Дегтярьов додав: «Варто розраховувати на те, що війна затягнеться надовго і в кожній сім’ї буде хтось, кому доведеться якось бути дотичним: хтось буде воювати, хтось буде збирати гроші чи волонтерити. В принципі, якщо ви залишаєтесь жити в

Україні треба визнати те, що ми маємо стати мілітаризованою нацією. А це означає підготовку до можливого конфлікту в будь-якому вигляді для всіх: для когось це тактична медицина, для когось – відвідування тиру, для когось – збір речей для себе». 

Валерій УЛЬЯНЕНКО.

Реклама Google

Telegram Channel