Курси НБУ $ 41.29 € 43.47
На Горохівщині ліквідували лиса з ознаками сказу

Дикі лиси найчастіше у нас є переносниками небезпечного сказу.

Фото із сайту uikr.net.

На Горохівщині ліквідували лиса з ознаками сказу

Загалом на Волині впродовж 2023 року зареєстрували 29 неблагополучних пунктів щодо цього небезпечного вірусного захворювання

Нещодавно у Мар’янівській громаді Луцького району застрелили лиса, який мав ознаки сказу і бігав селищем. Про це поінформувало «Суспільне Луцьк». Тварину місцеві жителі помітили неподалік приміщення старого маслозаводу. Спершу на сторінці громади розмістили оголошення із проханням не виходити на вулицю, позачиняти будинки й господарські споруди. Згодом у селищній раді повідомили, що лісового «гостя» ліквідували. А мешканців застерегли від  небезпеки: «Якщо були контакти чи укуси лиса з ознаками сказу домашніх тварин чи людей, то потрібно звернутися по допомогу в центральну районну лікарню».

У Луцькому районі з 12 вересня в рамках осінньої кампанії пероральної імунізації вакцинуватимуть диких тварин проти сказу. Про це «Суспільному Луцьк» розповів  начальник відділу організації протиепізоотичної роботи

Держпродспоживслужби в області Анатолій Тимофіюк. Для цього, з його слів, передбачили 92 250 доз приманок із вакциною, яку розкладатимуть у районі на площі 3 690 квадратних кілометрів, зокрема в польових і лісових угіддях, на узбіччях доріг і поза межами населених пунктів та водойм. Наземний метод вакцинації (вручну) диких тварин у Луцькому районі застосовують вперше.

Якщо були контакти чи укуси лиса з ознаками сказу домашніх тварин чи людей, то потрібно звернутися по допомогу в центральну районну лікарню.

Зі слів спеціаліста, приманка має вигляд брикетів розміром 3x5 зі специфічним запахом. Всередині приманки знаходиться капсула (маленький поліетиленовий пакетик) із вакциною проти сказу. Під час поїдання тварина прокушує капсулу й таким чином отримує щеплення. Така антирабічна вакцина безпечна для людей та тварин. Жителів району просять не брати приманки руками, не руйнувати та не переносити в інші місця.

За інформацією Анатолія Тимофіюка, загалом на Волині впродовж 2023 року зареєстрували 29 неблагополучних пунктів щодо сказу, де захворіла 31 тварина. Зокрема, в Луцькому районі таких пунктів 14, де захворіло 15 тварин.

І по сусідству із Волинською областю виявлено сказ. За 4 дні вересня зареєстровано 4 випадки цього захворювання серед домашніх тварин у селах Підлужжя, Мильча, Крилів, Новина Добрятинська Дубенського району

Рівненської області. Як повідомляла Дубенська міська рада, у результаті постраждали і звернулися по медичну допомогу 6 осіб, яким призначено та проводиться лікувально-профілактична імунізація антирабічними препаратами. У вогнищі інфекції проводиться комплекс заходів, з метою локалізації та ліквідації вогнища сказу серед тварин та недопущення захворювання людей.

Довідка «Волині»:

Сказ – це інфекційна хвороба з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури. Сказом частіше хворіють дикі тварини: вовки, лисиці, єноти, борсуки, ведмеді, білки та інші. Від них при укусі, ослиненні заражаються домашні тварини і люди.

Богдана КАТЕРИНЧУК.

Читайте також: Як громада на Волині дала раду занедбаному озеру.

Реклама Google

Telegram Channel