Знай наших!

Фото із сайту suspilne.media.

«Синьо-жовті» розгромили сербів в елітному раунді кваліфікації на ЧС-2024 з футзалу

І сталося це приниження на очах сербської публіки. Браво!

Чоловіча збірна України з футзалу здобула другу перемогу в елітному раунді кваліфікації на чемпіонат світу-2024. У виїзному матчі «синьо-жовті» обіграли Сербію з рахунком 6:1.

Перші матчі у межах елітного раунду відбору на чемпіонат світу-2024 підопічні Олександра Косенка провели у вересні. На старті кваліфікації Україна розгромно перемогла Бельгію з рахунком – 10:2. Натомість у протистоянні з Польщею «синьо-жовті» драматично поступилися – 2:3, втративши перевагу у два голи.

Відбір на ЧС-2024 (елітний раунд). Третій тур. Сербія – Україна – 1:6 (0:1 – Швед, 1 хв.; 0:2 – Абакшин, 8; 0:3 – Жук, 9; 0:4 –  Швед, 9; 1:4 – Васич, 11; 1:5 – Корсун, 25; 1:6 – Абакшин, 31).

Українці вийшли вперед у рахунку вже на першій хвилині матчу: відзначився Назар Швед, інформує Суспільне Спорт.

У середині першого тайму перевага України швидко стала розгромною: на 8-й хвилині забив Даниїл Абакшин, а на 9-й - Євгеній Жук та Швед, який оформив дубль.

Невдовзі серби відіграли один м'яч зусиллями Крістіяна Васича, втім, на перерву команди пішли за рахунку 4:1 на користь українців. При цьому Сербія у першій половині гри завдала навіть більше ударів по воротах (13:11, 7:7 в ствір).

На 25-й хвилині Ігор Корсун повернув перевагу України у чотири голи, а у середині другого тайму Абакшин зробив дубль.

У підсумку – 6:1 на користь України, це друга перемога «синьо-жовтих» в елітному раунді кваліфікації на ЧС-2024.

У іншому матчі відбіркової групи Польща розгромила Бельгію з рахунком – 7:2. Таким чином, «синьо-жовті» вийшли на друге місце у групі, поступаючись Польщі за очними зустрічами (перший критерій у разі рівності очок).

Відбір до ЧС-2024. Турнірна таблиця групи В:

Збірна І В Н П З:П О
1. Польща 3 2 0 1 11:6 6
2. УКРАЇНА 3 2 0 1 18:6 6
3. Сербія 3 1 1 1 6:10 4
4. Бельгія 3 0 1 2 7:20 1.

У наступному матчі Україна ще раз зіграє із Сербією. Ця гра відбудеться у середу, 11 жовтня, в Угорщині та буде номінально домашньою для підопічних Косенка.

Чемпіонат світу 2024 року відбудеться 14 вересня – 6 жовтня в Узбекистані. Переможцем попередньої світової першості стала збірна Португалії, яка вперше виграла чемпіонат світу з футзалу.

До фінальної стадії ЧС-2024 вийдуть п’ять переможців груп. Ще дві команди визначаться через плейоф, у який потраплять чотири найкращі команди, що фінішують на другому місці.

Збірна України востаннє грала у фінальній частині чемпіонату світу з футзалу у 2016 році, коли вилетіла з турніру у 1/8 фіналу. А найкращий результат команди на цьому рівні – четверте місце у 1996 році.