Що сьогодні заховали журнаілсти на Волині?
Друзі, принцип нашої інтелектуальної вікторини нагадує «чорний ящик» із популярної гри «Що? Де? Коли?»
Тільки предмет чи зображення людини ми ховаємо в гарбуз (від початку повномасштабного вторгнення нелюдів-москалів наш добрий-предобрий гарбуз перетворився на грізний гранатобуз).
Пропонуємо і вам приєднатися до нашого конкурсу. Переконані: вам сподобається!
Якщо слово – зброя, то есперанто – суперзброя!
Переконаний, після оголошення відповідей на сьогоднішні запитання більшість учасників конкурсу постукають себе по лобі, промовляючи: «Ех, Семене Семеновичу...». Бо нічого надскладного у завданнях справді не було.
Але оскільки ми добряче вже відстали з відповідями у нашому конкурсі, то не будемо марно витрачати дорогоцінного часу, а трохи надолужимо згаяне.
«Гранатобуз із секретом» – 38 (2023)
Із запропонованих нами 6 висловів заберіть два зайві, оскільки чотири з них характеризують основу основ «філософії», про яку ми часто чули з фільмів: «Добре тому ковалеві, що на обидві руки кує!», «Або пан або пропав», «З великої хмари малий дощ», «Крапля довбає камінь не силою, а частим падінням», «Зараз або ніколи!», «Гора мишу вродила».
Частина назви цієї «філософії» асоціюється і з нашою країною. Саме фото дуже відомої цієї «синьо-жовтої асоціації» ми і заховали.
Що зображено на світлині, яку ми заховали?
Це запитання виявилося одним із найскладніших у конкурсі. Хоча насправді ви багато разів у фільмах та книжках чули і читали про «американську мрію» – поширену у США доктрину, за якою кожному американцеві відкрита можливість досягти успіху – і навіть бути обраним президентом країни – завдяки таким особистим рисам, як працелюбність, мужність, наполегливість та рішучість. А в гранатобузі ми заховали світлину, де зображена українська гордість – літак «Мрія», який, на жаль, залишиться поки що лише на світлинах, адже його знищили під час наступу на Київщину торік російські загарбники.
«Гранатобуз із секретом» – 39 (2023)
Цей предмет є в багатьох удома, але, звісно, далеко не у всіх.
Асоціативний ряд із ним: Дід Мороз, не Снігова Королева, Козак Мамай, не Катерина ІІ, Йосип Сталін, не Вінстон Черчилль, Ясь – не Йванко, більше довга, ніж широка, ще й зимова й сметанкова ця подруга «павича», посестра сполучника і ворог «їжачка»...
«Американська мрія» – поширена в США доктрина, за якою кожному американцеві відкрита можливість досягти успіху – і навіть бути обраним президентом країни – завдяки таким особистим рисам, як працелюбність, мужність, наполегливість та рішучість.
Що за предмет знаходиться у гранатобузі?
Відповідь: «Пінка для гоління». А тепер повертайтеся назад до запитання – і шукайте, де дали маху.
«Гранатобуз із секретом» – 40 (2023)
Сьогодні ми заховали назву особливої «зброї», частини імен і прізвища творця якого означають і століття, і людину певного роду, і популярну настільну гру, і скорочене звертання до однієї пані, і прийменник для «голосування», і глухий звук, і відому біблійну особу...
До речі, рік винаходу цієї «зброї» легко можна скласти у три вісімки.
Асоціації з винаходом: надія, нейтралітет, рівноправ’я, дружба, порозуміння, бесіда, «дзеркалка» частини символу української політсили, «28», Польща, навіть язик...
Яке слово ми написали на листку?
1887-го року єврейський лікар-поліглот із польського Білостока Людвік Лазар Заменгоф опублікував підручник із «Міжнародної мови», за якою швидко закріпилася назва «есперанто», адже вона стала найпоширенішою і найзрозумілішою для більшості. Оце і є захована нами «особлива «зброя», адже всі з дитинства знають, яку в собі силу несе одне слово. А тут – ціла ж мова!
Хто з наших читачів дав правильні відповіді на запитання 38-го туру – «літак «Мрія», 39-го – «пінка для гоління» і 40-го – «есперанто», а також яке становище лідерів у вікторині «Гранатобуз із секретом» після 40 турів – читайте на сайті volyn.com.ua і фейсбук-сторінці Грицька Гарбуза (за цим QR-кодом ви можете зайти на неї з будь-якої частини світу).
А нам час задавати нове завдання.
«Гранатобуз із секретом» – 43 (2023)
Сьогодні в гранатобузі ми заховали тост. Його кілька разів в одному з популярних фільмів промовляє головний герой – суперзірка світового кінематографа. Асоціації з актором: українське коріння; аерофобія; «Санта-Барбара»; тезка винахідника та імператора; квашена капуста...
Асоціації із тостом: «проти»; популярна назва кафе; 0,5; заперечення; займенник; прислівник; «заборонений плід»; спрага; синонім до «пропонувати»...
Що за тост ми написали у гранатобузі?
Відповідь треба надіслати до 7 грудня (включно) тільки у вигляді повідомлення на телеграм-номер Грицька Гарбуза: 093 381 32 45, обов’язково вказати після слова-відповіді у дужках ще й своє ім’я, прізвище і регіон, який представляєте (наприклад: «Байрактар» (Валерій Залужний, Житомирщина)).
Приємних вам пошуків без повітряних тривог! І не забудьте запропонувати своїм поштарям: «Хочу передплатити «Цікаву газету на вихідні»!»
Грицько ГАРБУЗ.
Читайте також: «Мамо, пофарбуйте волосся!». Колонка головного редактора «Волині».