Українцям перерахують зарплати: хто і скільки отримуватиме
Розробляючи бюджет на 2024 рік, уряд підрахував, що в середньому українці отримуватимуть 21 809 грн
І якщо дійсно зарплата досягне такого рівня, то навіть з урахуванням інфляції реальна зарплата збільшиться на 8,5%.
Про це інформує Obozrevatel.
Це дозволить частково компенсувати подорожчання за останні кілька років.
Зростання середньої зарплати частково пояснюється підвищенням мінімалки. Наприклад, у січні 2024-го її збільшать з 6700 до 7100 грн, а у квітні – до 8000 грн. Це значне зростання зарплат (майже на 20%). До квітня уряд фактично заморозить ситуацію, з поправкою на ріст цін, а вже у квітні очікує, що з'явиться можливість для значного зростання заробітних плат.
Що буде з вакансіями
В Україні вже тепер експерти говорять про структурне безробіття. Багато українців переїхали в інші регіони. Як результат, кількість безробітних значна, але частину вакансій заповнити не вдається. Наприклад, вкрай складно знайти співробітників з досвідом роботи від трьох років.
В Україні вже тепер експерти говорять про структурне безробіття. Багато українців переїхали в інші регіони. Як результат, кількість безробітних значна, але частину вакансій заповнити не вдається. Наприклад, вкрай складно знайти співробітників з досвідом роботи від трьох років.
Проблеми також виникли через мобілізацію. Важко знайти співробітників на робітничі спеціальності, працівників, які виконують фізичну роботу. Війна кардинально вплинула на ситуацію на ринку праці.Матимуть попит у 2024 році медичні працівники, фахівці психологічної допомоги. Уже зараз потрібні будівельники, люди, які мають інженерні спеціальності. «Також традиційно матимуть попит фахівці у продажах. При цьому особливо цінуватимуться спеціалісти зі знанням мов (це і англійська, і турецька, і німецька мови)», – пояснюють у GRC.ua.
Європейська бізнес-асоціація опитала представників бізнесу і оприлюднила результати дослідження. За її оцінками, 65% компаній планують відкривати вакансії у 2024 році. Та вже зараз більша половина відчуває дефіцит кадрів. Найважче буде знайти:
= директорів, керівників;
= спеціалістів вузького профілю;
= працівників зі знанням англійської;
= маркетологів, секретарів, менеджерів із продажу;
= адвокатів, юристів, аудиторів;
= інженерів, хіміків, фармацевтів, агрономів.
Крім того, роботодавці очікують, що складно буде знайти слюсарів, механіків, робітників у магазини, виробничий персонал. Є ціла низка проблем, через які не вдається наймати навіть тих спеціалістів, яких раніше можна було швидко знайти на ринку. Це не тільки мобілізація. Українці частіше хочуть працювати віддалено.
Є великий розрив між очікуваною зарплатою та тією сумою, яку можуть запропонувати роботодавці тощо. У цілому кількість вакансій зростатиме. Водночас компаніям буде важко знайти нових робітників.Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні при зарплаті, розмір якої буде втричі вищим за середню, пенсія складає всього 14 тис. грн. Для більшості українців такий розмір пенсії недосяжний.
Читайте також: «Україна сильніша: першим аеропортом, який відкриють в Україні, буде «Бориспіль» — ОП».