Вечір суботи: запропонуйте швидкі в приготуванні і дуже ситні страви... з цибулі
Усім, хто полюбляє цей овоч, припаде до вподоби соковита й оригінальна страва з нього – цибульники
Приготувати їх можна і пісними, і скоромними. Такі оладки підійдуть у якості перекусу, можуть бути основною стравою (тоді їх подають гарячими зі сметаною, майонезом або будь-яким улюбленим соусом, смакуватимуть і з різними гарнірами: картопляним чи гороховим пюре, тушкованою морквою або капустою), а можуть і самі стати чудовим гарніром до м’ясних наїдків. Для їх приготування ріпчасту цибулю потрібно нарізати якомога дрібніше, але не перекручувати на м’ясорубці і не збивати в блендері.
«Рум’яні»
Інгредієнти: 8–9 великих цибулин, 5 ст. л. манки, 8 ст. л. борошна, 4 яйця (для пісного варіанту – 180–200 г пісного майонезу), сіль та спеції – за смаком, олія для смаження.
Приготування. Цибулю порізати дрібними кубиками, посолити, поперчити, ретельно розім’яти руками чи ложкою, додати манну крупу, борошно, яйця (або майонез), добре вимішати і залишити на 15–20 хвилин, щоб манка набухла. На гарячу сковороду влити кілька ложок олії, розігріти її і ложкою викладати цибулеве тісто. Смажити на середньому вогні до рум’яної скоринки з обох боків.
У томатно-морквяному соусі
Інгредієнти: для цибульників – 3 цибулини, 3 яйця (можна замінити пісним майонезом), 4 ст. л. борошна, ч. л. соди (погасити оцтом), сіль та перець – за смаком, для соусу – 3 великих морквини, 1 цибулина, 70 г томатної пасти, сіль, цукор, спеції.
Приготування. Цибулю дрібно порізати, посолити, поперчити, перемішати і залишити на 5 хвилин. Тим часом збити яйця і додати соду, погашену оцтом, борошно, всипати цибулю і все перемішати. На сковороді розігріти олію, ложкою викладати цибульну суміш і обсмажити з обох боків. Для приготування соусу цибулю порізати дрібними кубиками, злегка обсмажити в олії, додати натерту на дрібній тертці моркву, протушкувати 5–6 хвилин. Посолити, посипати улюбленими спеціями (вдалим поєднанням із морквою є карі). Коли морква стане м’якою, томатну пасту трохи розбавити водою і влити у сковороду. У сотейник або чугунок викладати шарами обсмажені цибульники і морквяний соус, влити пів склянки води (або сметани) та протушкувати кілька хвилин. Можна додати помідори, болгарський перець, гриби, зелень.
Дріжджеві
Інгредієнти: 2 великі цибулини, 3–3,5 скл. борошна, 1 яйце (можна і без нього), 0,5 л води, 50 г дріжджів, 2 ст. л. цукру, сіль за смаком, олія для смаження.
Приготування. Дріжджі покришити, посипати цукром і залишити на деякий час, поки почнуть рухатися. Тоді додати яйце, теплу воду, сіль, спеції, просіяне борошно, дуже дрібно порізану або потерту на тертку з великими отворами цибулю, добре перемішати і поставити в теплому місці. Через 30–40 хвилин викладати тісто ложкою в розігріту на сковороді олію і смажити, як звичайні оладки.
«Соковиті»
Інгредієнти: 2–3 цибулини, 1–2 яйця, 2 ст. л. борошна, сіль та перець мелений – за смаком, 1 ч. л. соди, 40 мл соняшникової олії, 1 ч. л. оцту (9%).
Приготування. Цибулю почистити, нарізати дрібними кубиками, викласти в глибоку миску, посолити й поперчити, вибити спочатку 1 яйце, все добре перемішати і залишити хвилин на 20 (завдяки такому настоюванню після смаження цибуля всередині буде м’якою). Потому всипати просіяне пшеничне борошно, соду, погашену оцтом і добре перемішати цибулеву масу ложкою. Якщо вона надто густа, то додати ще одне яйце і знову ретельно вимішати. На сковороді розігріти олію, столовою ложкою викладати тісто у формі котлет і смажити на помірному вогні протягом двох хвилин із кожного боку.
З картоплею
Інгредієнти: 4 цибулини, 3 картоплини, 3 яйця, 2 ст. л. манної крупи, чорний мелений перець та сіль – за смаком.
Приготування. Цибулю нарізати кубиками, обшпарити окропом, відцідити і просушити. Яйця збити із сіллю. Картоплю натерти на дрібній терці, додати манну крупу, цибулю, яйця, посолити і поперчити до смаку. Смажити цибульники на олії з обох боків до золотистої скоринки.
Читайте також: Гуцулка Ксеня з Волині на передовій мріє запекти поросят (Відео).